Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » APEH méltányossági kérelem...

APEH méltányossági kérelem mint Magánszemély volt akinek elengedték az egész tartozást? Érdemes szakemberrel megiratni a kérelmet? Ha igen ajánlanának?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozásból (építőipari) fennmaradt jutalékokat fizetek,amit a fizetésem 33% ával vonják le. Nehéz anyagi helyzetem miatt nagyon nehezen tudom fizetni,és igyis,hogy fizetve van minden évben rárakja a késedelmi kamatot,potlékokat,ugyhogy egy helyben áll a hitel összege azaz még több mint 2 évvel ezelőtt és fizetem folyamatosan!Ez az ördögi kör sosem telik le igy!Volt már akinek elengedték?

Előre is köszönöm!


2012. jún. 14. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit most fizetsz, az már egy megállapodás alapján történik?


Ha nem, mindenképpen írj kérelmet a NAV-nak hogy ha nem is a teljes tartozást, de minimum a késedelmi kamatokat engedjék el, és kérd minél hosszabb időre a törlesztést, hogy havi szinten ne legyen megterhelő. Így nem rakódik újabb és újabb késedelmi kamat a tartozásodra.


"Sírd tele" a kérelmet, hogy ellehetetlenítik a megélhetésedet ( közüzemi számlák, hitelekről doksik, stb), valamint biztosítsd őket arról h. szándékodban áll fizetni ( de nem tudsz ilyen mértékben).


Szakembert sajnos nem tudok ajánlani ( én magam írtam már ugyan ilyet, de ev-nak és nem magánszemélynek).

Talán valami jó könyvelőt kellene keresni, aki tapasztalt az ilyenben, vagy adótanácsadót(?).

2012. jún. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nekem magánszemélyként 2007-ben elengedték a teljes tartozást.

Megindokoltam eléggé részletesen és sikerült.

Ha még aktuális a kérdés privátba leírom.

2012. szept. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Igen szeretném ha leirnád,aktuális a kérdésem!

anita881112@freemali.hu

Köszönöm!

2012. szept. 28. 14:51
 4/4 anonim válasza:

Az én vállalkozásomból is maradt járulék tartozás, amire nagyon nehezen adtak részletfizetést mert a végrehajtási osztályon volt az ügyem! Nekem itt segítettek, ajánlom kersd meg őket!


[link]


Nekem azóta le is telt, így már nincs végre tartozásom!

2012. dec. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!