Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A már nem lakott, bedőlt...

A már nem lakott, bedőlt hitelü lakást hogy lehet megvásárolni? A tulaj már nem tudja eladni, mert a banké, a bank nem adja, mert az eszközkezelőé. Igaz-e hogy nov.30-tól változás lesz ebben, és a tulajdonosok értékesithetik majd?

Figyelt kérdés
2013. szept. 26. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mit tudtál meg ez ügyben? Én úgy tudom el lehet adni a bedőlt hiteles házat s pont ezek után lehet tárgyalni az adott bankkal vagy az adósságkezelővel,akinek átadták az ügyet,hogy akkor na tudnám értékesíteni az ingatlant...stb.Sőt olyanról is hallottam,hogy ilyen esetben a többi tartozást elengedheti a bank,mert Te vittél Vevőt a házra és így jobban járt,mintha elárverezték volna.Bár így lenne!
2013. nov. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos semmi használhatót nem tudtam meg. Én vennék ilyen lakást, de a tulajdonos kiköltözött belőle, a bank portfoliójában már nincs. Így nem tudom megvenni. Senki nem tud információt adni. :(
2013. nov. 17. 08:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondom, információim szerint,akkor az adósságkezelő céget kell keresni (behajtócég,akárki akinek átadta a bank az ügyet). Velük kell tárgyalni. Majd számolj be kérlek a fejleményekről. Mi ugye a másik oldalon állunk. Köszi!
2013. nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem adja ki a bank az adósságkezelő kilétét. Azzal akartam kezdeni, hogy felhivtam a tulaj által közölt bankot, és nem mondják meg, hogy merre tovább. :(
2013. nov. 17. 15:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Melyik bankról van szó? Ilyet kétlem,hogy tehetnek. Hitelfelvétellel vennéd meg Te is ezt a hiteles házat?
2013. nov. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

MKB -ról van szó. Én készpénzért venném, tetszik is a lakás, a tulajjal beszéltem is, de az MKB-nál ennyit mondtak, nincs már a portfoliójukba, nem tudnak segiteni.

Volt egy másik lakás, azt az OTP vette vissza, hirdette is, láttam, mire rákérdeztem, ők is ugyanigy válaszoltak. Elkéstem. Érthetetlen...

2013. nov. 17. 17:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt nemértem...ha az eszközkezelőé a hàz akkor megvette a banktol...a háznak a tulajhoz már semmi köze...max bérli....

Nemirtál el vmit?

2014. márc. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!