Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A párom számlájára rátette a...

A párom számlájára rátette a végrehajtó a kezét, most is a 80% át vette le a fizunak. A kérdés: ha az én számlámra utaljuk a párom fizuját akkor a munkáltatón keresztül fogják levonni a 33% át vagy az 50% ot?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell kifogásolni a végrehajtást. Ugyanis szabályellenes az, hogy a jövedelme több, mint 50%-át tiltják (ha több adóssága van. Egyébként csak a 33% a megengedhető.)


Amúgy a férjed váltson számlát, nyisson valami eldugott takszövben, azt soha nem találja meg a végrehajtó.


Ez amúgy gerinctelen végrehajtói hozzáállás, mert a munkahelyét a párodnak előbb megtalálja, mint a bankszámláját, de azt viszont tudja, hogy a bankszámlán nem csak a fizetése 33%-át foghatja meg. De ismét mondom: meg kell kifogásolni a végrehajtást a végrehajtás elrendelő bíróságnál (és ezt tényleg vegyétek is komolyan).

2009. nov. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Van 1 másik számla is a nevén amit nem használ azt is lezárolta! Azért gondoltunk hogy ráutaljuk az enyémre ahoz nem nyúlhat!

Köszi a választ

2009. nov. 7. 12:39
 3/7 anonim válasza:
Nálunk a végre hajtó az én számlámra tette a kezét!Nem tudom használni a bankkártyámat sem.Ráadásul egybe számolta a gyerektartást,a családi potlékot,és az átutalt fizetésemet,és az egésznek az 50%-át vonta le!
2009. nov. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Hát sztem akkor is le fognak vonni biztos valamennyit ha átutaljátok!
2009. nov. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igen vonják a fizuból amiből csak 33%-ot tudnak/megkérdeztük a melóhelyen/ de akkor már a levont összeget utalja a munkahely!
2009. nov. 16. 23:05
 6/7 A kérdező kommentje:
10:33 szerintem old meg te is valahogy ,hogy más számlaszámra utaltass ami nem a te neveden van,így csak a fizudból tilthat a családiból amúgy se szabadna.
2009. nov. 16. 23:07
 7/7 anonim ***** válasza:
első válaszolót vegyétek komolyan, meg ha van rokon, haver bankszámla akkor arra utaljatok...
2016. márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!