Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a fizetésem felét mindig...

Ha a fizetésem felét mindig bent hagyom a számlámon, az csak gyűlni fog vagy kamatozik is?

Figyelt kérdés
Vagy csak levonódik belőle mindenféle? Vagy több lesz egy idő után, mint ami érkezik rá? Vagy semmi nem történik? Mivel járok jobban?

2013. okt. 1. 00:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A bankszámlacsomagod aktuális kondíciói között tudod megnézni, hogy kapsz-e rá kamatot, illetve ha kapsz, akkor mennyit. Általában ha kapsz is, akkor néhány tized százalékot (0.1%->1000Ft-ra 1Ft). Jobban jársz, ha csatolsz befektetési számlát, és azon tartod a "fölösleget".
2013. okt. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta, létezik olyan, hogy látraszóló kamat. Ehhez nem kell csinálni semmit a pénzzel, de ugyanakkor erre szinte semmit nem kapsz, valóban 0,1% körül van ez az érték. A bankkártyadíjat, a számlavezetésit, az utalási és a kp-felvételi díjakat akkor is vonják, ha sok pénz van rajta, akkor is ha nem, de nem károsítanak meg többel, ha sok pénzt tartogatsz a számládon, mintha keveset.


Az előzőt pontosítanám, mert olyan, hogy befektetési számla, nincs.


Van értékpapírszámla. Ha ilyet nyitsz, akkor a pénzedből részvényeket, kötvényeket, befektetési alapok befektetési jegyeit tudod megvásárolni.


Van megtakarítási számla. Ha ilyet nyitsz, akkor itt a pénzed simán magasabb kamaton kötődik le és kamatozik, mintha simán a bankszámlán tartanád, de itt simán csak betétben lesz, nem az értékpapírszámlánál felsorolt instrumentumokban.

2013. okt. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nyiss értékpapírszámlát és vegyél kötvényeket
2013. okt. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ilyeneket nem akarok nyitni, azért akkora fizetésem nincs, 50-et tudok félrerakni, de akkor inkább bennhagyom a számlán, aztán gyűlik, ha mást nem is csinál. Csak értitek, azt nem akartam hogy mindenféle vonódjon belőle, legalább maradjon annyi amennyit bennhagyok.
2013. okt. 1. 21:56
 5/15 anonim ***** válasza:

Az 50 ezer az egyáltalán nem kevés és nem kell azt hinni hogy csak a gazdagok játéka a befektetés. Vannak olyan kötvények amelyeket pont a kisbefektetőknek tervezték, ahol egy kötvény értéke 10.000 forint, tehát te vehetsz öt darabot minden hónapban.


Ha az Államkincstárnál nyitsz számlát akkor semmilyen költséged sem lesz, csak az adót fizeted a nyereségre. A bankoknál fizeted az adót és még sokminden mást.


Nézd meg azt az oldalt: [link]

2013. okt. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem is beszélve arról, hogy például a megtakarítási számlák, amikről beszéltem, pont neked valóak. 50 ezer a bankoknak már a lakossági ügyfelektől sok pénznek számít havonta és erre adnak is tűrhetően jó kamatot.


Itt van például az Erste megtakarítási számlája. Nem kell mást csinálnod, csak nyitni egy ilyen számlát és minden hónapban ideutalni az 50 ezer forintodat. A számla tartása és megnyitása nem kerül semmibe, csak arra ügyelj, hogy ne veszegess le róla minden hónapban pénzt. Amit egyszer ráteszel, azt tartsd is bent jó ideig.


[link]


Jelenleg 5% kamatot kapsz rá, ami a 3,6%-os jegybanki alapkamathoz képest nagyon jó ajánlat.

2013. okt. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtatok!

És abban az esetben, ha ezt a havi 50-et lakásra teszem félre, akkor megtakarítási, vagy lakástakarék számlát nyissak inkább?

És hogy van ez, ha beállítottam hogy havi 50-et teszek félre, akkor mindig, minden körülmények között a havi 50-et rá kell rakjam, vagy néha pl. karácsony előtt 20-at rakok bele csak, februárba meg 70-et? Ilyet lehet csinálni?

2013. okt. 3. 13:20
 8/15 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy ilyet is meg olyat is. Nézz ki egy minimumot, amit tudsz lakástakarékra fordítani, pl havi 20e. A többi meg lehet változó, amit folyamatosan lekötsz valamilyen megtakarításban, például az ajánlottban.
2013. okt. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én a helyedben eladnék saját,nélkülözhető dolgokat ; az összes pénzem kivenném a bankból és egy brókercégnél kamatoztatnám a pénzem.


Saját tapasztalat...


Én Debrecenben a CGB Zrt-nél fektettem be a pénzem nagy haszonnal. Korrektek.

( [link] )

2013. okt. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ja, csak aki nem ért hozzá, az meg szépen elbassza a pénzét.


Amikor valaki azt mondja, hogy ő most tőzsdés lesz, az kb. olyan, mintha valaki azt mondaná, hogy ő akkor mostantól sebész lesz, de csak pár könyvet olvas el hozzá és kihagyja az orvosi egyetemet.

Arról nem is beszélve, hogy aki amatőrök sikeresnek gondolják magukat, a sikerüket hosszú távon kell nézni. (Ezért sem lehet megbeszélni.) Rendben van, hogy elér valaki 20-50-100-500%-ot, de majd nézzük vissza 10-15-20 év múlva, hogy mennyi volt a évesített hozama. Ha 10-20-30% vagy annál több, akkor elérte, de inkább megverte a világ legjobb befektetőit is. Ha nem, akkor csak azt képzelte magáról, hogy ért a pénzpiacokhoz.


Visszatérve a fő kérdésre:


Ha lakásra gyűjtesz, KÉRDEZŐ, akkor nyiss lakástakarékOKAT. Egy embernek csak egy lehet (max. 20 ezres), de nyithatsz más nevére is.


Nekem is volt 2 lakástakarékom, az egyik a saját, a másik az édesanyám nevén. Lehet hármad is (2 20 ezres és 1 10 ezres). A lakástakarék a legjobb, ha lakásra kell a pénz.


De ha lehet, akkor csak 4 vagy 5 éveset nyiss, mert az éri meg.


Itt van 2 jó cikk a lakástakarékról, ami elmondja, hogyha lakásra kell a pénz, akkor miért a lakástakarék a világ legjobb megtakarítása:


[link]


[link]

2013. okt. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!