Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a fizetésem felét mindig...

Ha a fizetésem felét mindig bent hagyom a számlámon, az csak gyűlni fog vagy kamatozik is?

Figyelt kérdés
Vagy csak levonódik belőle mindenféle? Vagy több lesz egy idő után, mint ami érkezik rá? Vagy semmi nem történik? Mivel járok jobban?

2013. okt. 1. 00:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Persze már........ Adjam el mindenem, és bízzam rá a brókerekre, hogyne... Én nem is értem, aki ilyen tanácsokat ad, azt akarja hogy a kérdezők mind lecsövesedjenek?


Utolsó: ez tényleg jó! csak az a baj, hogy valamilyen szinten felelősséget vállal az is, akinek még a nevére kötök, nem? én meg egyik családtagomat se akarom semmibe belerángatni, vagy ilyesmi. legtöbb családtagomnak amúgy is van valami hitele, úgy is lehet lakástakarékot nyitni? meg én azt olvastam még régebb ezekről, hogy azért éri meg ilyet nyitni, mert ha lejár, akkor utána kedvezményesen kapok rá még lakáshitelt. de nekem nem kell hitel, csak gyűjteni akarok, de akkor meg nincs támogatás rá, nem?

2013. okt. 5. 20:14
 12/15 anonim ***** válasza:

De, pont az a jó a lakástakarékban, hogy nem kötelező mellé felvenni a hitelt.


5 év alatt ha befizetsz 20 ezret, akkor 1 140 000 forintot fizettél be, kapsz 1 596 000 forintot.


Ugyanúgy megkapsz minden támogatást, ha nem veszel fel mellé hitelt.


A jogi oldalban (annak a felelőssége, akinek a nevére a másodikat/harmadikat/sokadikat nyitod) nem vagyok biztos. Azt tudom, hogy a lakástakarékban van olyan, hogy szüneteltetés. Tehát ha nem fizetnéd tovább a megszokott összeggel, akkor lehet kérni szüneteltetést, vagy ha már biztosan nem, akkor visszakérheted a befizetett pénzt anélkül, hogy levonnának belőle nagyon sokat (csak az állami támogatás vonódik).


Szóval nem létezik semmilyen hátrány, ami érheti azt, akinek a nevére még a magadén kívül nyitsz lakástakarékot. (Ez nem ugyanaz, mintha a hiteledre írna alá kezességet, ez teljesen más.)

2013. okt. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én csak a saját tapasztalatom írtam le a brókeres dologgal,nem kell leharapni a fejem....


14%-ot kamatozik havonta a pénzem!! Ráadásul teljes mértékben biztosítva van (!!!) a 'pesti PSZAF-fel! Mielőtt hülyeséget írnátok és lehurrogtok,tájékozódjatok.

2013. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A lakástakarékoz még hozzátenném, te befizetsz mondjuk 1,5 milliót az évek során és az államtól kapsz 500 ezret, pontosabban 30%-os nyereséged lesz 6 év alatt.


Ezek után a bank megadja a lehetőséget hogy felvegyél még 2-4 millió hitelt, szóval nem muszáj ha nem akarod. Viszont az a jó benne hogy erre a hitelre csak olyan 5% köruli kamatot fizetsz, ami nagyon alacsony. Tehát fogod a 2-4 millát és befektetet mondjuk kötvényekbe vagy lekötöd valahol ahol több mint 5%-ot kapsz. Mondjuk ha 8%-os évi hozamod van, abból 3% neked tiszta nyereség. 2 millió forintra ez 60.000 forint évente.


Nem rengeteg, de nem is kevés ha azt nézzük hogy semmit sem kell dolgoznod érte.

2013. okt. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

13:


Értjük-értjük, de a legtöbb embernek ilyet ajánlani még mindig azzal ér fel, mintha azt mondanánk neki, hogy műtse meg magát az orvos helyett, javítsa meg a kocsját az autószerelő helyett vagy építse fel a házát a kőművesek és mérnökök helyett.


Viszont biztos nem vagy szakmabeli. A kamatot nem használjuk így, ahogy te. Kamatot arra kapunk, ami fix. A bankbetét, a kötvények (amiknek előre tudjuk, hogy mennyit plusz pénzt fog adni). A kockázatos eszközöknek nem kamata, hanem hozama van (részvény, forex, határidő, stb.). Vagy neked garantálták az hogy havi 14%-ot kapsz és te nem csinálsz semmilyen közvetlen munkát érte (tehát nem éred el ezt, hanem valaki más neked?).


Mi az a pesti PSZÁF? Csak egy van Magyarországon, a hagyományos PSZÁF, ráadásul annak nem a biztosítás a feladata. Arra a BEVA és az OBA nevű szervezetek vannak.


Kíváncsivá tettél erre a dologra, amiben a te pénzed van.


Azt vágod, hogy ez azt jelenti, hogy a pénzed évente ötszöröződik.


Az 1 évben van 1 millád, amit beteszel.

A 2. évre 5 milliód.

A 3. évre 25 milliód.

A 4. évre 125 milliód.

Az 5. évre 625 milliód.

A 6. évre 3 milliárd 125 milliód.


Te ezt állítottad.

2013. okt. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!