Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste bank zárolt tételek?...

Erste bank zárolt tételek? Erste bankszámlán van két zárolt tétel, ami még nem jelent meg a számlatörténetben. A paypal miatt kéne, hogy lássam, mert ebben van a kód, és a zárolt tételeknél még nem látni a kódot. Ezek mikor jelennek meg?

Figyelt kérdés

Erste bank zárolt tételek? Erste bankszámlán van két zárolt tétel, ami még nem jelent meg a számlatörténetben. A paypal miatt kéne,hogy lássam, mert ebben van a kód, és a zárolt tételeknél még nem látni a kódot.


Ezek mikor jelennek meg?



2013. okt. 3. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Várj türelmesen pár napot. 2-3-4 vagy karácsony-szilveszter időszakban nekem már több mint egy hét is volt, mire a zárolások ténylegesen le lettek könyvelve. De jellemzően 3-4 munkanap alatt megtörténik.
2013. okt. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De amit most utaltam (belföldi utalás) az már megjelent.

Amit pár napja (paypal),az még csak a zárolt tételeknél van.

2013. okt. 3. 15:05
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez van írva zárolt tételeknél:


Zárolás kezdete:

2013.10.02.


Zárolás vége:

2013.11.01.


Ez mit jelent?

2013. okt. 3. 15:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Az nem zárolás hanem utalás volt a másik. Ne keverd a kettőt.

Várj pár napot és ott lesz. Novemberig nem kell várnod, általában pár nap alatt lekönyvelik.

2013. okt. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sikerült!

Köszi!

2013. okt. 4. 17:03
 6/7 anonim válasza:
A zárolt összeg az levonás vagy a zárolás lejárta után azt az összeget én visszakapom?
2015. dec. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A zárolt összeg az levonás vagy a zárolás lejárta után azt az összeget én visszakapom?"


Ez is lehet meg az is, de többnyire ez levonást jelent.

Amikor kártyával vásárolsz akkor nem vonják le azonnal a pénzt a számládról. Csak zárolják. Számodra ugyanaz: nem fogsz ahhoz a pénzhez hozzáférni. Pár nap után lekönyvelik, ekkor jelenik meg a számlatörténetben mint levonás de igazából már a vásárlás pillanatától nem férsz hozzá ahhoz a pénzhez.


Azért mondtam, hogy többnyire (99%) mert nekem már volt olyan, hogy kártyás vásárlásnál valami hiba volt, vagy az eladó rontott el valamit és 3x zárolta be ugyanazt a vásárlást, de én csak 1x kellett ténylegesen kifizessem. Eltelt pár nap és akkor ténylegesen levonták egyszer, a másik kettő ugyanakkora tételt pedig felszabadították a zárolás alól, vagyis visszakaptam azt a pénzt.

2015. dec. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!