Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit kell tennem akkor, ha a...

Gyuribacsika kérdése:

Mit kell tennem akkor, ha a bankautomata vagy elnyeli a kártyámat vagy pedig ha a számláról levonja az összeget, mintha megkaptam volna, de nem adja ki a pénzt?

Figyelt kérdés
Ha ez történik, mi a teendő, hogyan kapom vissza a kártyámat, illetve a levont, de kézhez nem kapott pénzemet?

2013. okt. 1. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden automatán van egy telefonszám, ilyenkor azt kell felhívni.
2013. okt. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És az igaz ha véletlenül rosszul adom meg a PIN kódomat, akkor törvényszerűen elnyeli a kártyát vagy kiír valamit?
2013. okt. 2. 19:54
 3/5 anonim ***** válasza:
A kártyát akkor nyeli el, ha háromszor egymás után rossz PIN-kódot adsz meg. Ezzel végül is téged véd, hogy ha valaki lenyúlja a kártyádat, ne tudjon némi türelemmel idővel esetleg beletrafálni a helyes PIN-kódba.
2013. okt. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ha levonta a számlámról a pénzt, de nem adta ki az automata, és felhívom a rajta szereplő telefonszámot ott mit tudnak tenni vagy hogyan kapom meg a pénzem ?
2013. okt. 4. 21:43
 5/5 anonim ***** válasza:

" A kártyát akkor nyeli el, ha háromszor egymás után rossz PIN-kódot adsz meg."


Ebben én nem vagyok biztos!


De ha pénz kiadás után nem vetted el időben akkor benyeli. Mert ha ott felejted akkor más is megtalálhatja. Ez tényleg téged véd.


A 3 próba nem véd csak a tulajdonost bosszantja ha elfelejti és emiatt benyeli. Egy bankkártyáról PIN kód nélkül is lehet pénzt lopni.

2014. szept. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!