Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A CIB Bank ATM használata...

A CIB Bank ATM használata jelenleg 519 forintba kerül. Mennyi, ha a bankfiókba bemegyek és úgy veszem ki a pénzt?

Figyelt kérdés

2013. okt. 7. 14:25
 1/7 anonim válasza:

Erre a citibank honlapján az üzletszabályzatban megtalálod a választ.

Számomra az a meglepő, hogy 519 forintos atm díj ellenére nem hagytad ott őket. Az én bankszám összes havi díja nincs ennyi, tehát nézz körül jobb ajánlatokért, és ne félj otthagyni őket.

2013. okt. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ, igazad van
2013. okt. 7. 16:07
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Akinek a CIB Banknál van CIBEZZ diákszámlája, jobban teszi ha szeptemberben keres egy másik bankot és ezt a számláját megszünteti.


Szeptember 30-tól a havi számlavezetési díj 800 forintra emelkedik! (Ez a lehúzási díj a jobb helyeken 0 ft) (Még egyszer, havonta levonnak 800 forintot akkor is, ha semmit nem csinálsz a számlán.)

Az éves kártyadíj 3500 forintra nő (ez is sok helyen 0 ft)

Kp-felvétel saját automatából a nevetséges fix 519 forint, idegen, nem CIB-esből fix 799 (ez is kevesebb más helyeken)

A netes utalás 39 forint. Ez nagyon olcsó, de a többi díj miatt semmit nem ér. (Mintha a benzinkúton ingyen adnák a benzint, de lenne odaparkolási díj, kötelező fix borravaló a kutasnak, benzingőz belélegzési díj és autónézési díj.)

Szerencsére a számlamegszüntetési díj még 0 ft.


A CIB jó nagy szarba került Magyarországon, ezért megszünteti szinte minden korábbi jó ajánlatát (életbiztosítások, megtakarítási számlák, diákszámla), vagy tönkreteszi őket ilyen kondíciók beújításával. Ezt is csak azért emelték fel -és szüntették meg az újak nyitási lehetőségét-, hogy kirázzák az embereket ebből a számlacsomagból (ha nem most, mert sokan nem veszik észre, akkor pár hónap múlva, amikor október-novembertől megjelenik például a havi 800 forint levonás).


Itt van minden adat, amikről eddig beszéltem:


[link]


U.i: Ha nem diákod van, akkor is válts, ha miután megnézted a saját számlád feltételeit, hasonlóképp elborzadsz. De az 519 forint erre ad okot. (A fiókbeli készpénzfelvétel, amiről a kérdésed alapvetően szól, még k**rva drágább)

2013. okt. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem diákszámlám van, hanem felnőtt, de a havi számlavezetési díj ugyanennyi, ill nekem 6500 forintot vontak le éves kártyadíjra, amitől megállt a szívem egy percre. A netes utalás is ennyi,ill nagyon sok a kamat levonása is. Nem tudom mire érdemes váltani, alapvetően utálom az összes bankot. Tipp?
2013. okt. 7. 17:47
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


A kezdőoldalon a sok fül közül kiválasztod a legelsőt, a számlát. Aztán megadod a te magadra jellemző dolgokat és a kalkulátor sorrendbe teszi hogy mik a legjobb ajánlatok neked.


Itt egy másik ugyanilyen oldal is. [link]

Érdemes mindkettőt kipróbálnod, de úgy általában a legjobbakat mindkettő megmondja azonos pontossággal. Nyilván mindkettőben van egy kis reklám, de ez ne zavarjon, az adatok pontosak. Ha találtál megfelelő számlát akkor nézd meg a bank oldalán hogy tényleg azok a feltételek-e, amiket az oldal állít, vagy ha nem tudod hogy kell akkor mondd majd meg, hogy melyik számlát találtad ami jónak tűnik és megkeresem majd neked hogy tényleg az-e.

2013. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, OTP-t javasol, kérdés, hogy vajon miért adja el Csányi a részvényeit, nem akarok valami nagy buktát. De köszi a tippeket, meg a segítséget!
2013. okt. 9. 22:57
 7/7 anonim ***** válasza:

A kettőnek semmi köze egymáshoz.


Csányi azért adja el a részvényeit, mert úgy gondolja, hogy az OTP hosszabb távon már sokkal kevésbé lesz nyereséges, mint ahogy eddig volt. Bankadók, devizahitelesek, stb. Az OTP reális árfolyama ezekken együtt valahol 2000 forint körül lesz hosszabb távon. Ezért érthető, hogy még 4000-ért eladja őket.


De ez nem jelent semmit a betétesekre nézve. Az OTP nem fog csődbe menni. Az OTP Magyarország legstabilabb bankja. A válság után pont, hogy a bankokat általában közművesíteni szokták a kormányok (magyarul szoros irányítás alá vonják őket és lenyesnek sokat a profitjukból); most is valami ilyesmi lehet a helyzet.


A lényeg hogy a részvényeladás semmilyen hatással nincs a napi működésre és a kisemberek pénzére.

2013. okt. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!