Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Angliából Paypal-lel vagy...

Angliából Paypal-lel vagy IBAN-nal érdemesebb utalni Magyarországra? Melyik az olcsóbb, és kb. mennyivel?

Figyelt kérdés
2013. okt. 15. 14:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ha mindkettőnek van Paypel-je, de az angol vevőnek nem biztos,hogy van IBAN-ja.
2013. okt. 15. 14:32
 2/6 anonim ***** válasza:
Az IBAN azt jelenti hogy International Bank Account Number, es mindenkinek van, akinek van bankszamlaja. Ahhoz pedig hogy Paypal-od legyen kell egy bankkartya ami egy bankszamlahoz van rendelve. Ebbol az kovetkezik, hogy akinek van Paypal-ja annak van bankszamlaja, tehat van IBAN-ja is. Ennek tukreben mi akkor a kerdesed?:)
2013. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint az angol vevő tudna utalni paypalen keresztül és IBAN-on keresztül is. Melyik éri meg neki jobban? És nekem, mint eladónak?
2013. okt. 15. 15:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Paypal-on keresztul ingyenes szerintem utalni, de viszont csak interneten es csak Paypalt elfogado oldalon tudod elkolteni a penzt ami rajta van.


Bankszamlas utalasnak van koltsege, viszont Neked, mint eladonak szerintem jobb ha igy fizetnek, mert le tudod venni a penzt ha kell, illetve barmilyen helyen el tudod kolteni ahol elfogadnak kartyat.


Egy szo mint szaz, a vevonek jobb es kenyelmesebb szerintem Paypal-al fizetni, az eladonak viszont jobb lenne az utalas. Ezt mar dontsd el Te hogy magadnak vagy a vevodnek szeretnel kedvezni.

2013. okt. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Paypal-on keresztul ingyenes szerintem utalni, de viszont csak interneten es csak Paypalt elfogado oldalon tudod elkolteni a penzt ami rajta van"


Tessék? :O o.O Én úgy tudtam, hogy a Paypal számlámról akármikor át tudom utalni a vevőtől megérkezett összeget a saját forint alapú számlámra, és onnan simán le is vehetem, ergo a Paypalre utalt összeget készpénzzé tudom tenni. Remélem, nem igaz ez, mert elég felháborító volna, ha csak neten tudnék azzal a pénzzel vásárolni, amit nekem utalnak külföldről. Hiszen ha én a sarki kis ABC-ben szeretném elkölteni a Paypal-ről folyószámlámra átutalt pénzecskémet, akkor csak van már erre lehetőségem?

2013. okt. 15. 16:52
 6/6 A kérdező kommentje:

Én azt szeretném, ha mindketten jól járnánk. Persze, mindenki a maga malmára akarja hajtani a vizet, naná, de ha csak magamra gondolnék, akkor esetleg a vevő elállna a vásárlástól...az meg semmiképp sem érné meg nekem.


Szóval valamiféle köztes megoldást szeretnék, de úgy tűnik, nincs ilyen?


Vagy a másik megoldás, hogy minden egyes költséget, ami engem, mint eladót terhel, felszámítok a vevőnek, csak jó lenne tudnom, hogy ez kb. mennyire jönne ki...akinek esetleg van ebben tapasztalata, kérem, írja meg, hogy pl. ha eladok egy terméket mondjuk 40 euro-ért postaköltséggel együtt, akkor kb. mennyi költséget számolnának fel nekem?

2013. okt. 15. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!