Paypalen érdemes a sima folyószámlaszámomat megadnom, vagy ha pl. van webkártya számlám, akkor használhatom inkább azt?

Figyelt kérdés
Nem szeretném a gyakran használt folyószámlaszámomat megadni, külön szeretném kezelni a Paypalről befolyt és kiment összegeket. Szeretném, ha a számlaszámon, amit a Paypalnek megadok, csak és kizárólag Paypales pénzek lennének. Ebben az esetben lehet-e és érdemes-e a webkártya számlát használnom? Mert annak a száma ugye más, mint a folyószámlámnak a száma, így nincs kavar.

2013. okt. 15. 21:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, és még valami: kérhetem-e a vevőt,hogy forintba utalja az árat, vagy nem tudná úgy elutalni (mert nem lehetséges), vagy nem akarná így elutalni, mert az neki lenne plusz költség?
2013. okt. 15. 22:36
 2/3 anonim ***** válasza:

A webkártyához tartozó számla mindig egy adott folyószámla alszámlája. Vannak rajta bizonyos korlátozások, mint pl hogy csak a főszámlára utalhatsz róla, idegen számlákra nem. Valószínű hogy mások sem tudnak a te webszámládra utalni, csak a főszámládra ahonnan te átteheted a pénzt az alszámlára.


Ki kell próbálni. Elképzelhető hogy működik amit leírtál, de nekem vannak kétségeim.


Nekem a fő folyószámlám van regisztrálva a paypalnél webkártyával

Ha úgy akarok paypallel fizetni hogy kártyán keresztül egyenesen a számláról vegye le a pénzt akkor ez csak úgy lehetséges ha a webszámlámon van pénz. A főszámláról csak akkor költhetsz kártyával online ha van dombornyomott kártyád.

Ha lehívom a pénzt, akkor a főszámlán írják jóvá.


Ha van valami webshopod ahol árulsz ott beállíthatod hogy forintban kérje a fizetendő összeget, de az eBayen pl csak az adott ország hivatalos pénznemét lehet használni. Ha a magyar eBayen is lesz (vagy talán van, nem tudom) eladás funkció akkor ott nyilván forintban lesz megadva a fizetendő.

2013. okt. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De akkor ez e webkártya tényleg nem sok mindenre jó, csak arra,hogy neten fizess vele, nem? :( Hiszen ha a főszámlámat nem tudom függetleníteni a webkártyádtól (márpedig a leírtak alapján ezek szerint nem tudom), akkor csak az oda-vissza utalgatások száma fog megnőni, a bankok nagy örömére (vagy nem tudom, egyazon számlán belül, a főszámla és webkártyás számla között számolnak-e fel valamit).


Ja, és a paypalről már áttehetem folyószámlámra rögtön (vagy mennyi idő múlva)a kapott pénzt, mielőtt a vevő kézhez kapná a terméket?

2013. okt. 16. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!