Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Webszámla csak vásárlásra jó?

Webszámla csak vásárlásra jó?

Figyelt kérdés

Mert ma azt mondták nekem, hogy azzal csak vásárolhatok neten (pl. e-bayen, vaterán) erre találták ki, de pénzt nem fogadhatok erre.


Illetve megadható webszámlaszám (ami más szám, mint a folyószámla számom) akár pl. Paypalen is, a folyószámla számom helyett, amikor bankszámla számot kér?


Ha webszámlám és folyószámlám is van egy banki csomagon belül, akkor ez azt jelenti, hogy bár két számlaszámom van, de egyazon bankkártyához tartoznak? Szeretném külön kezelni a paypales bevételeimet a folyószámlás bevételeimtől, akkor ez így megoldható lenne?


Ha forint alapú a folyószámlám, akkor a webszámlám is magától értetődően forint alapú? Ezt két teljesen "önálló" számlaszámként kell kezelnem, vagy a webszámla a forintszámlám "kistestvére"?


Ha webszámlára (IBAN) utalnak külföldi pénzt, arra ugyanazok a szabályok érvényesek, mint a forintszámlámra? Vagy nem lehet rá forinton kívül mást utalni, vagy kell hozzá devizaszámla is?



#utalás #deviza #valuta #webszámla #forint alapú számla
2013. okt. 16. 11:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ez egy virtuális bankkártya, nem kézzel fogható

van ilyenkor két számlaszámod, 2 bankkártyaszámod, 2 lejárati időd és 2 kódod a kártya hátoldalán

utalni tudsz a webszámlára, kezelheted külön a bevételeidet, utalni nem tudsz a webszámládról, csak kártyás fizetés lehetséges neten keresztül

forint alapúhoz forint alapú jár, igen

azonos felületen indítod a tranzakciót és kiválasztod, hogy melyik számládról akarsz pénzt költeni

2013. okt. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Banki szakember kell a válaszadáshoz, olyan kérdéseket tettél fel :)

Nekem is van webszámlám, a forintos kistestvére, nincs hozzá bankkártya. A számlámról szoktam áttenni pénzt, hogy fizethessek vele a neten, egyébre szerintem nem jó. Ha devizát utalnak forintos számlára, akkor forintban írják jóvá az összeget.

2013. okt. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"van ilyenkor két számlaszámod, 2 bankkártyaszámod, 2 lejárati időd és 2 kódod a kártya hátoldalán "


ööö, ezt most nem értem. Két számlaszámom van: egy webkártya számlaszámom és egy sima folyószámla számom, de csak egy bankkártyám van. Nem is kaptam másikat a bankban. Kellett volna? Vagy


Egyáltalán. hogy kell használni ezt a webkártyát? Internetes bankomba kell vele bejelentkeznem ahhoz,hogy használni tudjam? Bejelentkezem a folyószámla számommal (meg az úgynevezett HAZ azonosítóval és jelszóval) netbankomba, ott kapok egy sms-jelszót, és amikor már a netes számlám felületén vagyok, onnan tudok rámenni a webszámlámra, vagy maga az a tevékenység, ahogyan belépek internetes bankomba, az lenne maga az úgynevezett webszámla használat? Teljes a képzavar.

2013. okt. 16. 11:49
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen kedves kettes, csak a bankomban olyan szinten nem segítőkészek, hogy már bank váltáson töröm a fejem :(
2013. okt. 16. 11:50
 5/15 A kérdező kommentje:

"Ha devizát utalnak forintos számlára, akkor forintban írják jóvá az összeget."


de nem mindegyik bank hajlandó erre, az a vicc! már az elején közlik, hogy bocsesz, de forint alapú számlámra nem fogadhatok valutát, csak devizaszámlára. Ne erre köss csomót.

2013. okt. 16. 11:52
 6/15 A kérdező kommentje:

"2 lejárati időd és 2 kódod a kártya hátoldalán "


Milyen kártya? Mert igen,a kézzel fogható bankkártyámon van lejárati idő és ...izé, itt, az aláírt nevem mellett van egy 4, majd 3 számjegyből álló számcsoport, ez lenne az a bizonyos kód?

Na de mindezek nem együttesen vonatkoznak a folyószámlámra és webkártyás számlámra is?

2013. okt. 16. 11:55
 7/15 A kérdező kommentje:

"A számlámról szoktam áttenni pénzt, hogy fizethessek vele a neten, egyébre szerintem nem jó. "


Tehát ezek szerint tehetek a webszámlámra pénzt a folyószámlámról és vásárolhatok vele pl. ebayen, de nem fogadhatok rá valutát külfölditől? Ugyanúgy nem, mint ahogy folyószámlára sem?

2013. okt. 16. 12:01
 8/15 anonim ***** válasza:

1 kártyád van csak, a másik virtuális, az adatait a netbankos belépés után tudod megnézni

igen, belépsz a szokásos módon és ott ki tudod választani, hogy melyik számládat akarod használni

2013. okt. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

És ha bankot szeretnék váltani, akkor előbb az új bankomban érdemes számlát nyitnom, majd felmondani a régi bankomnál a számlámat? Kérdezgetni fognak vajon a réginél,hogy miért akarok felmondani?


Mire kell figyelnem számla felmondásnál azon kívül,hogy kik utalta addig arra a számlámra (és módosítani)?

2013. okt. 16. 12:33
 10/15 anonim ***** válasza:

nem kérdeznek semmit

akárhány baknál vezethetsz számlát, így teljesen mindegy a sorrend, hogy előbb újt nyitsz-e vagy felbontod az előző szerződésed

2013. okt. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!