Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Webszámla csak vásárlásra jó?

Webszámla csak vásárlásra jó?

Figyelt kérdés

Mert ma azt mondták nekem, hogy azzal csak vásárolhatok neten (pl. e-bayen, vaterán) erre találták ki, de pénzt nem fogadhatok erre.


Illetve megadható webszámlaszám (ami más szám, mint a folyószámla számom) akár pl. Paypalen is, a folyószámla számom helyett, amikor bankszámla számot kér?


Ha webszámlám és folyószámlám is van egy banki csomagon belül, akkor ez azt jelenti, hogy bár két számlaszámom van, de egyazon bankkártyához tartoznak? Szeretném külön kezelni a paypales bevételeimet a folyószámlás bevételeimtől, akkor ez így megoldható lenne?


Ha forint alapú a folyószámlám, akkor a webszámlám is magától értetődően forint alapú? Ezt két teljesen "önálló" számlaszámként kell kezelnem, vagy a webszámla a forintszámlám "kistestvére"?


Ha webszámlára (IBAN) utalnak külföldi pénzt, arra ugyanazok a szabályok érvényesek, mint a forintszámlámra? Vagy nem lehet rá forinton kívül mást utalni, vagy kell hozzá devizaszámla is?



#utalás #deviza #valuta #webszámla #forint alapú számla
2013. okt. 16. 11:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Figyu bocsi de te tök alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. Nem tudod mi a számla és kártya, nem tudod mi a valuta és mi a deviza, összevissza beszélsz. És erről nem a bankod tehet hanem te.

Válthatsz bankot persze de ha továbbra sem nézel utána alapvető dolgoknak akkor az új banknál se lesz jobb a helyzet.

Az is hülyeség hogy ne kaphatnál külföldről pénzt. Forint számlára is kaphatsz. Csak előtte a bank átváltja forintra és úgy írja jóvá. Minden magyar számlára kaphatsz pénzt külföldről is.

2013. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"Az is hülyeség hogy ne kaphatnál külföldről pénzt. Forint számlára is kaphatsz. Csak előtte a bank átváltja forintra és úgy írja jóvá. Minden magyar számlára kaphatsz pénzt külföldről is."


Nekem két banknál is azt mondák banki ügyintézők (akik csak jobban tudják, mint én), hogy forint alapú számlámra nem kaphatok devizát, hiába szeretném, legyek kedves devizaszámlát nyitni.


Nem azt mondták, hogy persze, lehet, csak átváltják, hanem azt, hogy nem lehetséges.

2013. okt. 16. 13:17
 13/15 A kérdező kommentje:
...devizát vagy valutát, ha nem is mindegy, mert nagyon más a kettő, én a külföldi pénzre gondolok
2013. okt. 16. 13:19
 14/15 anonim ***** válasza:

"Nekem két banknál is azt mondák banki ügyintézők (akik csak jobban tudják, mint én), hogy forint alapú számlámra nem kaphatok devizát, hiába szeretném, legyek kedves devizaszámlát nyitni."


Jól mondták. Forint számlára csak forintot tudnak jóváírni, devizát (pl. dollárt, eurót) nem. Ez elég logikus is, neked nem?

Szerintem a banki ügyintézőt te félreértetted és ő pedig nem gondolta, hogy óvodás szintre kell ereszkednie.


Tehát akkor: devizát devizaszámlán tudsz fogadni. De külföldről kaphatsz pénzt forint számládra is. Az illető utalja euróban, dollárban, akármiben. A bank amikor azt megkapja akkor átváltja a saját árfolyamán (na ez nem lesz túl kedvező...) forintra. És ezt a forintot teszi a te forint számládra.

De ha nyitsz egy euró devizaszámlát és euróban utalnak neked, akkor természetesen nincs váltás, jóváírják az összeget neked euróban. A banki ügyintéző is biztosan így mondta, csak félreértettétek egymást.

2013. okt. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"de csak egy bankkártyám van. Nem is kaptam másikat a bankban. Kellett volna?"


Két bankkártyád van. Egy fizikai, valós, kézzel fogható plasztik - ez tartozik a fő számládhoz. Ezzel tudsz az abc-ben vásárolni, tankolni vagy épp pénzt kivenni az ATM-ből. Ezen kívül van egy virtuális. Erről nem kapsz semmi kézzel foghatót hiszen azért virtuális a neve. :)

De igazából ennek ugyanolyan adatai vannak, mint a fizikai kártyádnak: van rajta név, kártyaszám, lejárati dátum, cvc kód. Ezeket az adatokat a netbankban meg tudod nézni. Lépj be és keresd meg ott. Ezzel tudsz aztán neten vásárolni, de csak annyi pénzt költhetsz amennyi a webszámla egyenlegen van. Ez jelenti a biztonságot. Ha ellopnák a virtuális kártyád adatait akkor is csak annyit tudnának lopni róla amennyi a webszámla egyenlegeden van.

Ebből következően a webszámla egyenleged mindig legyen 0. Amikor vásárolni akarsz akkor előtte tegyél a webszámládra annyi pénzt ami kell a következő vásárlásodhoz.


Megjegyzem hogy amúgy persze a főkártyáddal (a fizikai plasztikkal) is vásárolhatsz online is, csak az kevésbé biztonságos, mert ha annak az adatait ellopják a neten akkor utána a teljes számládhoz hozzáférnek és utána legfeljebb a napi limited menthet meg attól, hogy ne lopják el a számládon lévő összes pénzt.

2013. okt. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!