Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szokott itt valaki külföldről...

Szokott itt valaki külföldről vásárolni, vagy külföldre eladni úgy, hogy nem használ sem E-bay-t, sem PayPalt?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mi a teendő? Vevőként előre el kell utalnom az összeget, és utólag küldik a megvásárolt holmit? Vagy lehet valahogy másképp is?

2013. okt. 16. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Én szoktam a Bookdepository-ról vásárolni. A bankkártyámmal fizetek, ők meg küldik a könyvet. Külföldi vásárlásnál természetes, hogy előre fizetsz. Senki sem fog csak úgy postára adni cuccokat, miközben lehet, hogy át sem veszed. Mondjuk a Bookdepositorí-n nincs postaköltség. De mivel ők sem akakrnak szórakozni poénból megrendelt könyvek küldözgetésével, természetes, hogy előre kéruik a pénzt. Ha nem vagy hajlandó előre fizetni, akkor azt javaslom, hogy ne vásárolj külföldről.
2013. okt. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vásárolni innen: [link]

Bankkártyával is lehet fizetni.

2013. okt. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint az, hogy előre fizet a vevő, és utólag küldöm az eladó a megvásárolt holmit, teljesen természetes külföldön is? Csak mert én belefutottam már olyanba, aki meg tőlem akart vásárolni, de csak paypallel, és én nem szerettem volna regisztrálni paypalre csak ezért, mert eladóként nem ingyenes, csak vevőként.
2013. okt. 16. 19:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy természetes. Ha külföldre kér valaki valmit, fizessen előre. Az már más kérdés, hogy ő Paypallal akar. Az már a ti dolgotok.
2013. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel ő is előre fizetett volna, csak a PayPalon keresztül. Szóval úgy tűnik nem is azzal volt gond, mikor fizessen, hanem azzal, hogy mivel.
2013. okt. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezert mikor eBayen arulsz valamit es Paypalodra jon a bevetel, akkor az eBay es a Paypal altal levont osszegeket beleveszed a termek araba.


Amugy az eBay 10%ot von le, de a listazas ingyen van ha nem adod el akkor ujra listazol ingyen.


A Paypalon mar kuldtem rokonnak penzt es minimalis osszeget vontak le, ilyen fel vagy 1 szazalekot kb. Ki lehet birni.

2013. okt. 17. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!