Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos Kínából...

Mennyire biztonságos Kínából vásárolni?

Figyelt kérdés

Mi igaz abból, hogy:

- Gyakran nem érkezik meg a megrendelt és kifizetett termék?

- Nem az érkezik, amit kifizettünk?

- Külföldi (Kína) vásárlás esetén elvész garancia?


Örülnék ha elmondanátok kinek milyen negatív vagy pozitív tapasztalata volt ilyen vásárlás során.



#vásárlás #Kínából vásárlás
2013. márc. 20. 07:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

"Gyakran nem érkezik meg a megrendelt és kifizetett termék? "


Nem nagyon szokott ilyen lenni, persze bármi előfordulhat.


"Nem az érkezik, amit kifizettünk? "


Ez se nagyon szokott eelőfordulni.


"Külföldi (Kína) vásárlás esetén elvész garancia? "


Ezzel se nagyon van baj. Azzal inkább, hogy nem éri meg érvényesíteni. Tudnod kell, hogy ilyenkor az oda-vissza szállítás költségét te fizeted. A legtöbb esetben viszont ez drágább lesz, mint egy újat venni. Plusz azért lévén kínai cucc, a minőségtől eleve ne várj csodát.

2013. márc. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Én úgy látom az interneten, hogy nagyon sok neves európai forgalmazó Kínában gyártat. A termékeiket megnézve, egy kis utánjárással a gyártók is beazonosíthatók.

Ugyanazt -a weboldalán is kínált- terméket gyengébb minőségben gyártaná és kínálná a kínai gyár, mint ahogyan az európai partnereinek teszi?


Csak azért gondolkodom ezen mert egy több darabból álló műszaki rendszer beszerzésével kapcsolatban megnéztem az itthoni disztribútorok által kínált termékek gyártói oldalait is, és azt tapasztaltam, hogy a szállítási költség valamint a vám(10%) és az áfa(27%) rápakolása után is valahol a haza árak harmada és fele közötti áron lehetne megvenni ugyanazokat a termékeket.

Legrosszabb esetben.

De olyan számításaim is voltak, hogy akár a harmada alatt is lehet.

Egy 200-250ezer forintos műszaki rendszernél azért ennek már van/lenne jelentősége.


Ha belegondolok, hogy ezekre a termékekre itthon is csak 1év garanciát és esetleg még +1év szavatosságot vállalnak a hazai forgalmazók, akkor még a kínai garancia kihagyását is érdemes bevállalni.

Hiszen gyakorlatilag még úgy is olcsóbb a beszerzés, ha a megvett portéka esetleges tönkremenetele után rendelek egy újat.


Te vásároltál már valamit Kínából?

Gyártótól? Kereskedőtől? Aukciós oldalról?

2013. márc. 20. 08:33
 3/19 anonim ***** válasza:

Egyik munkahelyem egy bolt aki eléggé Sokmindent rendel Kínából.



Nagyon kell vigyázni velük. Volt olyan aki több százezres pénzzel lépett le.


Persze vannak bevált szállítók.

Azt viszont tudnod kell, hogy te egy kis fostos magánszemély szabad préda vagy nekik, magasról tesznek rád, ott vernek át ahol akarnak. Te nem vagy így nagy üzleti lehetőség.


A nagy cégeket nem fogják átverni, mert utána sok bevételtől esnek el. Mi több millió Ft-ért szoktunk rendelni amikor rendelünk, érthető, hogy így nem éri meg átverni egy egyszeri alkalomért. (a fent említett eset itt más tészta volt)


A komolyabb cuccokat keményen megvámolják itthon. Vám+áfa, nem 2 Ft. Tárolni is kell valahol. Bele kell számolni az eladási árba azt is, hogy a bevétel után egy tonna adót ki kell fizetned, alkalmazottakat fizetni. Környezetvédelmi díjakat (a termékben van kb 10dkg-nyi elektronikai cucc de te a több kilós tömegre fizeted ki)


stb, stb...


ha ügyes vagy, akkor lehet vele keresni (cégként) pénzeket a nyereséggel, de ne hidd, hogy olyan egyszerű.


Persze ha a 2$-os kis bizsu ékszerekre gondolsz akkor az totál más helyzet.


ebayról érdemes vásárolgatni ilyen filléres szarokat, de meggazdagodni nem fogsz belőle.


Elektronikai cuccokat nem szabad kínából, csak ha extrém kalandvágyó vagy.


Én fateromnak vettem laptopjába videókártyát több mint 10e-ért. Szart küldtek, vissza kellett postáznom Hong Kong-ba. (nem 2 Ft volt az se), nagy eszemmel tértivevénnyel küldtem. Több mint egy hónapig húzta a kereskedő, már rég átvette, de kussolt, ígérgetett.


A végén csodák csodájára visszajött a tértivevény a kínai cég pecsétjével. Akkor azonnal megfenyegettem, hogy bescannelem ebay-nak és jelentem ha nem küldik vissza sürgősen a pénzt. 1 órán belül megjött a refund paypal-ra és ment a hebegés-habogás, hogy kínai újév volt meg a tökömtudja mi ami miatt az alkalmazottak szabin voltam, blabla. Persze így is levont belőle valami pluszt szállításra, de azt már leszartam, többnyire visszajött a pénzünk. vesztettünk vele pár ezer Ft-ot, de tanulópénznek jó volt.


Szóval óvatosan.

2013. márc. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kamumail:


Ez tetszett!

"Elektronikai cuccokat nem szabad Kínából, csak ha extrém kalandvágyó vagy. "


Én pont ilyenben gondolkodom.

Hát nem azt hallani mindenütt, hogy a nagy nemzetközi márkák is keleten gyártatnak?


Ha én tudom, hogy az általam keresett márkát hol gyártatja az európai (alkalmasint magyar) importőr, akkor a kínaiak nekem nem ugyanazt a minőséget küldenék?

Én sem magánszemélyként rendelnék, talán csak az első próbákat.


Mit érdemes -ha nem is meggazdagodás, de a korrekt nyereség reményében- keletről behozni?

Esetleg egy privát üzenetben megírnád, hogy kik számítanak biztonságos partnernek?

Vagy, hogy kiket kell biztosan elkerülni?


Van olyan internetes fórum, ahol ezekkel kapcsolatban hivatalos állásfoglalásokat is lehet találni?

2013. márc. 20. 11:41
 5/19 anonim ***** válasza:

partnereket nem ismerem, nem én rendelgetek tőlük, hanem a főnököm.


"Hát nem azt hallani mindenütt, hogy a nagy nemzetközi márkák is keleten gyártatnak? "


Oszt te is nagy márka vagy sok-sok milliárdos tőkével? Mert ha igen, akkor a kínai a segged is kinyalja.


Azt értsed meg, hogy néha-néha 1-2x 10ezer vagy nagy ritkán 100ezer Ft értékben való rendelés nem számít a kínainak üzletnek. A kis hal kategóriát se érnéd el vele.


Ha pedig milliós tőkéd van amiből gazdálkodni tudsz, elindulni, akkor se érdemes belecsapni azonnal, hanem kutakodni, kapcsolatokat keresni, levelezni velük, bizalmat építeni. Meg kell velük értetni, hogy te hosszútávon sok hasznot hozol nekik, sokat fogsz rendelni, sok pénzt hagysz majd náluk, így nem fognak átcseszni, mert meg akarnak majd tartani.


De ehhez tleg az kell, hogy valóban így legyen. Van erre kereted?


Ilyen méretekben nincs fórum, senki nem fogja helyetted kikaparni a gesztenyét. Ebay meg ilyen témákban van persze, de az nem ez a kategória.

2013. márc. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Jogos, amit a gesztenyéről írtál. :)

Én is cégként tervezem, és ha nem is mindjárt többmilliós tételben, de a lakosságinál azért valamivel nagyobb léptékben.


Azért érdekelne a véleményed (talán ez még nem a gesztenye kategória), hogy mi az a termékkör, amivel érdemes lenne foglalkozni.


Én eddig laikusként tényleg csak a műszaki cikkeket láttam magam előtt, no meg a ruhaipari termékeket.

Tény, hogy amíg 15-20 évvel ezelőtt szociális alapon volt nagy jelentősége a kínai boltok elterjedésének, addig mára gyakorlatilag szinte mindenhol csak ilyen termékeket (ruházat, cipő) kapni, még a minőségi kategóriában is.

2013. márc. 20. 12:23
 7/19 anonim ***** válasza:

ruházatnak nincs sok értelme. a kis kínai idejön kínából és pikk-pakkra nyit egy boltot. telített a piac.


elektronikai cuccokban van kereslet, hisz minden kínában készül. megújuló energiával foglalkozik az egyik melóhelyem. pl napelemeket, napkollektort is Kínából hozatjuk. meg még egy tonna dolgot.


Ez egy jó dolog, mert van rá kereslet. Egy bibi van, sokan csinálják, nagyon ügyesnek kell lenned, hogy felfigyeljenek rád ÉS értened kell hozzá. Hiába árulsz napelemeket meg kollektorokat ha nem tudod hogy működnek. Az ügyfeleknek tanácsot kell adni, megtervezni nekik teljes rendszereket (nálunk a kollégák ezt csinálják). Fel kell tudnod szerelni vagy szereltetni valakikkel.


Tehát szakmailag nagy felkészültséget igényel. Főleg, hogy abban a cégben megy ez jobban, ahol egy kis meghibásodásnál nem visszaküldik Kínába (haha), hanem szétszeditek és megjavítjátok, vagy jó lesz alkatrésznek.


Egyik kollégám technikus aki bármikor összerak egy napelem/kollektor vezérlő áramkört. Ezzel nem tudsz versenyezni, ha te nem értesz hozzá, vagy nincs ilyen embered.


Szakmai tudás nélkül max kicsi kütyüket szerezhetsz be, de az már korántsem biztos, hogy megéri. Sokan tolják a ruhákkal együtt ezt vaterán. a sok kis kütyüt beszerezheti bárki magának ebayról vagy dealer extreme-ről.


Amiket leírtam, ebből is látszik, hogy amit írsz nagy árrés, haszon nem is annyira nagy haszon, hisz sok erő/energia/pénz/idő -befektetést igényel.

2013. márc. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Hát köszi a sok hasznos infót.

Ez a napkollektoros dolog nem is olyan rossz ötlet.

Nekem elvileg még a szakmámba is vág.


Persze azért szerintem sok szakember messze van attól a szinttől, amit a kollégáddal kapcsolatban írtál.

Gyakorlatilag az már külön szakterület, még egy-egy szakmán belül is.

2013. márc. 20. 16:02
 9/19 anonim ***** válasza:

"Én úgy látom az interneten, hogy nagyon sok neves európai forgalmazó Kínában gyártat."


Tapasztalatból mondom (mint elektronikai iparban dolgozó), hogy teljesen más az, amit egy neves gyártó szigorú specifikáció ÉS(!) felügyelet mellett gyártat kínában, és ugyanennek a terméknek a kínai másolata, vagy bármilyen kínai "fejlesztés".

2013. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Utolsónak:


Értem és biztos vagyok benne, hogy igazad is van.

A nagy és ismert nemzetközi márkák tekintetében mindenképp.


De vegyünk egy konkrétabb példát.

Van egy kínai gyártó, akitől bárki vásárolhat pl. híradástechnikai termékeket. Akár egy-két db-ot vagy több ezret is. Nyilván más-más árakon.


Tegyük fel, hogy van pl. egy európai (legyen magyar) cég, aki folyamatosan vásárol tőle termékeket, amiket saját márkajelzéssel lát el és értékesít. Lakosságnak, viszonteladóknak.


Ha én ugyanezt a terméket nem a magyar forgalmazótól veszem meg, hanem még márkajelzés nélkül közvetlenül a kínai gyártótól, akkor nem ugyanazt a minőséget kapom?

Függetlenül attól, hogy a termék dokumentációiban ugyanaz specifikáció, stb. szerepel?

2013. márc. 21. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!