Hogy tudnánk igy megélni?

Figyelt kérdés

anyukám dolgozik havi kemény 30ezret kap kézhez a különféle levonások miatt (amugy 80e körül keresne) apa nyugdijas, de a bank elviszi a teljes nyugdiját, én még tanulok nemtudok dolgozni. A 2 nővérem nemad haza egy fillért se, elköltöztek....

Hogy tudnánk igy megélni? A 30ezerből számla, és kaja kellene...Nemtudom milyen segélyt kaphatnánk ugyanis papiron nemkeres annya nagyon rosszul. Teljesen kivannak idegileg, gyakori a veszekedés. Mit tehetnénk ilyen helyzetbe szerintem idő kérdése h lassan mindent kikapcsoljanak...

15F



2013. okt. 16. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Utólag könnyű lenne megmondani, hogy mit kellett volna másképp csinálni. Gondolom ha valaha is tettek volna félre pénzt és most is lenne mihez nyúlni, akkor soha nem kerültök ilyen helyzetbe, stb.


Csak azért mondom, hogy ezek hatására te remélem olyan felnőtt leszel, aki pénzügyekben mindig előre és hosszú távra gondolkozik.


Most így nyilván sehogy nem tudtok megélni.

2013. okt. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Apád megpróbálhatna elmenni nyugdíj mellett dolgozni. Előszeretettel veszik fel a nyugdíjasokat a munkáltatók, mivel akkor nem kell annyi adót fizetni. Anyud megpróbálhatna valami fekete takarítást nézni munkája mellett (feltéve ha engedi az ideje).


Kapásból ennyi jutott az eszembe.

2013. okt. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Te nem tudnal valami gyereket vigyazni? Gondolom arra is elkerhetnel legalabb egy 40-50ezret
2013. okt. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Apa teljesen levan robbanva alig tud menni de ha tudna még dolgozni is elmenne egyszerűen nincs rá lehetőseg nemkells enkinek, anya megnéha hétvégéken is dolgozik angyon kemény munkákat és amikor tudnak elmennek napszámba dehát ez nemmindig lehetséges. Énis megprobálok mindent lassan eladoma ruhám is.

Lényegében köszönhetjük ezt a svájci franknak.

2013. okt. 17. 05:06
 5/8 A kérdező kommentje:
De köszönöm a segítségeket ha valakinek van még ötlete irja le nyugodtan
2013. okt. 17. 05:06
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Tudom, azt a legkönnyebb mondani hogy valaki más a hibás és nem mi magunk (jelen esetben a szüleid), de talán mégsem a svájci frank a hibás, hanem az, aki felvette a hitelt. Különösen úgy nem értem, hogy hitelt vettetek fel, hogy az egyik szülőd nyugdíjas és lényegében rokkant ("alig tud járni") a másik meg havi 30 ezret keres és talán kicsivel többet keresett, amikor még felvettétek. De gondolom nem is 50% önerőre.


A második cikket is ajánlom, mert te még gyerek vagy és pont arról szól, hogy a szüleidtől milyen rossz pénzügyi tulajdonságokat örökölhetsz tudattalanul, ha nem vigyázol.

2013. okt. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rosszul részleteztem vagyis hiányosan igy nemis láthatta a teljes képet. Nem kell részleteznem h hányan futottak bele ebbe a sjájci franokos hitelekbe...Anya akkor megkereste a 80ezret apa nyugdija is kb anyi volt plusz a növéreim is segítettek, de itthagytak minket, az adoságok gyültek, kénytelenek voltunk talán 3x felvenni providentet ugyanis nemtudtunk télen begyujtani...köszönöm a két cikket elolvasom őket!
2013. okt. 17. 19:42
 8/8 Jannuss válasza:
Remélem megoldódott?
2016. márc. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!