Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felvehetem a pénzt vagy kell...

Felvehetem a pénzt vagy kell hozzá meghatalmazás?

Figyelt kérdés
A barátom nemrég igényelt új bankkártyát az MKB banknál, de ő jelenleg kint tartózkodik külföldön és aktiválnom kellene a kártyáját és vennem le róla pénzt. Nekem ideadják a bankba a pénzt vagy kell hozzá meghatalmazás? Csak a bankban aktiválhatom a kártyát vagy bármelyik automatában?
2013. okt. 16. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak akkor tudod aktiválni a bankkártyát, ha a barátod aláírta saját kezűleg a hátulján.

Ha igen, akkor nem a bankban, hanem valamelyik ATM-ben tudod a pénzt felvenni. Ehhez kell az is, hogy ismerd a PIN-kódját. Ezek nélkül sem aktiválni, sem pénzt felvenni nem tudsz.

A Bankban nem kell kártya a pénzfelvételhez, de csak akkor kapsz pénzt, ha erre van jogosultságod.Meghatalmazással sem lehet.

2013. okt. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat segítettél :)
2013. okt. 16. 21:08
 3/3 anonim ***** válasza:

A kártya nálad van? A PIN kódot tudod? Akkor minden gond nélkül tudsz vele pénzt felvenni. Az aktiválás csak annyi, hogy végezz vele egy olyan tranzakciót amikor kér PIN kódot. Ez lehet bolti vásárlás vagy akár egy ATM készpénzfelvétel.

Amíg nem aktív a kártya addig nem tudsz vele olyan tranzakciót végrehajtani amihez nem kell PIN kód. Pl. nem tudsz vele addig neten vásárolni. Aktiválás után már ilyet is tudsz.

2013. okt. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!