Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meghatalmazás nélkül eladhatom...

Meghatalmazás nélkül eladhatom a házat?

Figyelt kérdés
A volt férjem az adóstársam,a ház az én(adós)tulajdonom.A ház az én nevemen van a volt férjem az adóstársam.Nem akarja hogy eladjam a házat,és nem tudom hogy ilyenkor mit lehet tenni.Az ő beleegyezése nélkül eladhatom e a házat?!
2011. jún. 10. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a hitelezőtől kell egy szándéknyilatkozat, hogy ha eladod az ingatlant - gondolom az a fedezet a hitelre - , akkor ha kifizeted a tartozást, át lehet íratni az új tulaj nevére, a volt férjednek semmi köze hozzá.

Kicsit komplikált voltam , de remélem érthető.

2011. jún. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ennél kicsit bonyolultabb a helyzet:


ha közös vagyonból vettétek a házat, - márpedig, ha a házasság alatt vettétek, akkor az bizony közös vagyon- akkor nem 100%-ban a tiéd, hanem alapból 50-50%, vagy egyéb más arány, ha valamelyikőtök vitt a házvásárlásba különvagyont, és tök mindegy kinek a nevén van a ház. Vagyonmegosztás nem volt a válásnál?

2011. jún. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha elváltak, akkor már nincs olyan, hogy közös vagyon.
2011. jún. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!