Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyit fognak le a bankok ha...

Mennyit fognak le a bankok ha külföldről Mo-ra utalok?

Figyelt kérdés
Szeretnék rendelni Mo-ból Szlovákiába 1 terméket.A pasas aki árulja azt mondja, hogy neki nem éri meg a banki átutalás mert,hogy múltkor szintén rendeltek tőle Szlovákiából, és 1500ft helyett 500 kapott meg.Mert a maradékot lefogták.2 kérdésem lenne. 1.Igaz lehet e hogy ekkora összeget lefognak? 2. Ha paypalon keresztül küldeném a pénzt akkor is lefognának?(ill. kitől fognák le a pénzt?)
2013. okt. 18. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez kamu. Ha utal x összeget annak emg kell érkeznie. Az esetleges költségeket a bankok az x-en felül vonják le.

Inkább nem akar veled üzletelni és kamuzott.

2013. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam.És ha már valakitől lefognak az a küldő szokott lenni.Nem pedig az akinek érkezik a pénz.Csak gondoltam rákérdezek,hogy esetleg van e valami új törvény ami megadóztatná az utalt összeget.
2013. okt. 18. 22:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kamu, a külföldi átutalásoknál a bejövő átutalásoknak is van költsége, melyet a kedvezményezettől vonnak le, hacsak nem vállalta a külföldi bankköltséget az átutaló fél.

Banki átutalással nagyon nem éri meg 1-2 ezer forintot átutalni külfölre, mert több lesz a bank költség, mint maga az átutalt összeg. A Paypal nem banki átutalás, tehát ott csak a küldő fél fizet és valószínűleg sokkal olcsóbb is, mint a banki átutalás.

2013. okt. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Végül is megrendeltem az ebay-ről ami kell,mert ennyire lapos kommunikáció mellett nem fogok 20€ összeget utalni 1 ismeretlennek.Legközelebb átgondolja majd az árus hogy most üzletelni akar, vagy csak szarozik.Így még olcsóbba is jövök ki.
2013. okt. 19. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!