Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha veszek fel diákhitelt,...

Ha veszek fel diákhitelt, akkor később fognák postán levelet küldeni, hogy mennyi tartozásom van?

Figyelt kérdés

Szeretnék diákhitelt felvenni (Diákhitel 1), viszont nem szeretném, hogy tudjanak róla :\

Akinek van már legalább egy éve diákhitele, az megtudná mondani, hogy küldenek levelet, vagy sem?



2013. okt. 3. 23:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Küldenek. Bár most már talán lehet elektronikusan is intézni, érdeklődj utána.
2013. okt. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Megoldás, ha levelezési címnek nem a valódi címedet adod meg.


Add meg az albérleted címét, vagy a kollégiumod címét. Add meg a legjobb barátod címét, akiben bízol. Add meg a nagybátyád, a nagymamád, a sulis haverod címét. Bárkiét, akiben bízol, hogy nem mondja el a szüleidnek, vagy annak, akiket nem szeretnél hogy tudjanak róla.


Egyébként mellékesen szerintem nem küldenek levelet :)

2011 szeptembere óta veszem fel folyamatosan a diákhitelt és mindent az interneten intézek (Diákhitel Direkt) vagy telefonon, esetleg bankban. De ha csak nálam hibáztak és nekem nem küldenek, akkor itt van egy bekezdéssel feljebb rá a megoldás.

2013. okt. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Szia!


Én 2006-ban felvettem. Évente egy összesítést küldenek. Minden hónapban törlesztettem a részletet késedelem nélkül (persze csak a kötelező részét), így pár év alatt a kb 980 000 Ft tartozásomból lett kb 1 600 000 Ft tartozásom. Miután tavaly befizettem a kötelező részleten felül 90 000 Ft előtörlesztést, az összes tartozásom csökkent kb 23 000 Ft-ot.


Most még dönthetsz: Te is bele akarsz lépni egy ilyen csapdába? Nekem nem volt más lehetőségem a tandíj kifizetésére, de még így is megbántam. Most már tudok előtörleszteni, így már azt is tudom, hogy hamarosan megoldom. Viszont bele sem merek gondolni, hogy hányszorosát fogom a végéig összesen visszafizetni ennek a "csudajó" hitelnek.


"csudajó" szót ízlés szerint mindenki behelyettesítheti.

2013. okt. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

a másodiknak félig van igaza.


az ne vegyen fel diákhitelt:


1. aki tudja, hogy valószínűleg egész életében alacsony fizetésű (100-120) munkája lesz, mert nem tud rendesen törleszteni.


2. aki képtelen többet törleszteni az előírtnál (akár alacsony fizetés miatt, akár mert lusta rá).


én a maximális 2 millió forintot vettem fel anno. a kezdőfizetésem nettó 230 ezer volt. Kb. 2 éven keresztül havi 110 ezer törlesztőt fizettem vissza. így visszafizettem a teljes diákhitelt 26 éves koromra, kevesebb mint 3 év alatt, úgy, hogy a 2 millióból, amit felvettem, visszafizettem 2,6 milliót

2013. okt. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4es mit dolgozol? Hol adnak ilyen fizetést? Mit végeztél?


Vegyészmérnökként keresek nettó 105 000-et és nem pályakezdő vagyok. Egyetemi kimutatás szerint az évfolyamomban végzettek átlagfizetése nettó 1,8 millió Ft.


Összesen 9-an voltunk:

- 2-en álláskeresők= 0,00Ft

- 3-an nettó= 180-200e Ft körül kapnak, a túlórát kéri a cég, de max. 20 000-et fizet rá

- volt szobatársam kap 360e-et

- illetve volt 2 olyan bukdácsoló, aki mindenből max. 2-es volt. Egyik apja helyettese lett, másik pedig az ő asszisztense

- az én fizetésem pedig nettó 105e

2013. okt. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ne vegyél fel hitelt!

A szüleid sem szeretnék ez nyilvánvaló, fogadd el a döntésüket!

2013. okt. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Már eldöntöttem, hogy felveszem. :)

Mérnöknek tanulok, a tanulmányaim befejezése után külföldre fogok költözni, és szerintem 2 éven belül visszafogom tudni fizetni a tartozást.

2013. okt. 5. 11:21
 8/12 anonim ***** válasza:

5:


Pénzügy. De nem banki ügyintéző voltam :)

Befektetéselemzői diplomát szereztem a Corvinuson.

2013. okt. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Másik topikban IT-t írtad, ugyan ezzel a szöveggel :)
2013. okt. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az biztos nem én voltam.
2013. okt. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!