Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vehetek fel hitelt másik banknál?

Vehetek fel hitelt másik banknál?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi,h vehetek-e fel szabad felhasználású hitelt az FHB-nél, ha én OTP-s vagyok, és maradni akarok az OTP-nél? A pénz egy része OTP-s hitelkiváltásra kellene, a másik része házfelújításra. És valaki tudna egy normális hitel kalkulátort linkelni az FHB-hez? Én csak jelzáloghitel kalkulátort találtam, de én nem azt szeretnék felvenni. Egyébként várom a tippeket is,h melyik banknál éri meg a legjobban hitelt felvenni. Kb. másfél-két milllió Ft-ról lenne szó, maximum 12 évre.

2013. okt. 18. 23:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Jelenleg mennyi hiteled van, milyen feltételekkel? Mekkora a jövedelmed hozzá? Van mögötte fedezet?
2013. okt. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mielőtt ötleteket adnék, fontos lenne néhány dolgot tisztázni:


- Milyen típusú hiteleid vannak az OTP-nél?

- Mennyi a havi részletet fizetsz most?

- Van hitelkártyád, hitelkereted is? (Ha igen, mekkorák?)

- Szoktál megcsúszni a havi részletekkel?

- Az elmúlt 9 hónapban alatt volt olyan, hogy megcsúsztál több, mint egy hónapot a részlettel?

- Mennyi a havi jövedelmed?

- Mióta dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?

- Folyószámlára kapod a béred?

- Van eltartottad is?

- Hány éves vagy?

- Mennyit ér a ház most, amit fel szeretnél újítani?

- Hol van a ház?

- Miből épült?

- Mennyi havi részletet szeretnél fizetni?


A kérdések megválaszolása nélkül is tudok egy dologra válaszolni:


Esélyed sincs nem ingatlanfedezetes hitelt igényelni 12 éves futamidővel még akkor sem, ha magas a jövedelmed. Manapság 5-6 év a leghosszabb futamidő, amit megengednek a bankok ingatlanfedezet nélkül. 20-25%-os lenne a kamata, ami nagyon magas, így egy 2M Ft-os személyi kölcsön törlesztő részlete 50-60.000Ft körül van, ráadásul ehhez igen magas jövedelem szükséges, hogy megkapd.


Ennél sokkal jobb feltételű hitelt tudok mutatni házfelújításra.:


Pl 2M Ft 6 éves futamidővel 32.000 Ft-os FIX havi részlettel gyakorlatilag összességében nem sokkal fizetnél vissza többet, mint amit felvennél, ráaádsul ehhez a hitelhez elég egy 80-90.000ft-os bér is.


Egy személyi kölcsön esetén ugyanígy 6 évvel számolva a dupláját kell visszafizetni a felvett összegnek a magas kamat miatt, és 200.000Ft nettó bér alatt szóba sem állnak veled 2M hiteligény esetén.

2013. okt. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!