Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Gyerek bankkártya. Mit lehet...

Gyerek bankkártya. Mit lehet vele csinálni, előnyei, hátrányai, és egyáltalán: mi ez?

Figyelt kérdés

#gyerekbankkártya
2013. okt. 23. 11:21
 1/2 anonim válasza:

Én a kisunokámnak (14 éves, megbízható kislány) javasoltam, hogy nyissanak bankszámlát, és én arra küldök neki minden hónapban egy kis zsebpénzt.

Ezt a szüleivel meg is nyitották a CIB banknál, és a hozzá tartozó bankkártya nála van. Vásárolhat vele, felveheti róla a pénzt, szóval gazdálkodhat egy kicsit.

Azóta a szülei, és a másik nagyszülő is utalja neki a zsebpénzt.

Nem tudom erre voltál-e kíváncsi, de ez nálunk nagyon jól működik. Megígértem minden unokámnak, hogy 14 éves koruk után Ők is így kapják a "MOMONÁZS-t".

2013. okt. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Igazából felnőtt kell hozzá, a gyerek bankszámla látszólag van csak a gyerek nevén. Korlátozottan vehet fel vele pénzt. Mi kaptunk hozzá rendszeresen ajándékot, ha adott összeggel nőtt a számlán havonta a pénz. Nem elég befizetni, mindig több kell legyen a számlán - legalábbis így volt nekünk. Mi visszamondtuk, de másoknak bejött.
2013. nov. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!