Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor is kezdődött ez az...

Mikor is kezdődött ez az egész "devizaválság"?

Figyelt kérdés
A devizahitelről írom szakdolgozatom, de konkrétan még nem találtam erre utaló információt. Tudom, ez egy hosszabb folyamat volt, viszont jó lenne mégis valamilyen kezdődátum.

2013. okt. 23. 18:03
 1/6 tetro ***** válasza:

erről írod a szakdolgozatod, de a legalapvetőbb információnak nem tudsz utána nézni? le vagyok döbbenve...

[link]

2013. okt. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem teljesen.


Nem olyan témát kellett volna választanod, amit már korábban is behatóbban ismertél vagy tanulmányoztál már akkor is, amikor még semmi köze nem volt a szakdogádhoz?


Vagy ha mérnökhallgató, vagy bölcsész vagy, akkor miért erről akarod írni a szakdogádat?

Mert nem lehetsz pénzügyes, ha ennyit sem tudsz róla.

(Mintha egy történész nem tudná ki volt Hitler, vagy egy mérnök nem tudna műszaki rajzot készíteni.)

2013. okt. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában voltam, hogy a válság előtt egyre nagyobb mértékben folyósítottak devizahiteleket, és a tetőpont a válság kirobbanása után volt. Még csak gondolkodom miről írjak, ma kezdtem el, csak úgy véltem, van valami konkrét dátum, amikor konkrétan kimondható volt a deviza eladósodottság. Egyébként Én meg azt nem értem, mért írna egy mérnökhallgató a devizahitelekről? Valószínűleg nem is fogadnák el. Mindegy, azért köszönöm a degradáló válaszokat..
2013. okt. 23. 21:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Hidd el nem megbántani akartunk, csak nagyon durva volt a kérdés az alapján a 3 sor alapján, amit kiírtál (mivel nincs mögötte, hogy ki vagy, ezért csak abból lehet következtetést levonni).


Ha a válságról szeretnél olvasni, akkor ajánlok neked valakit.


Van egy híres magyar tőzsdeguru, akit Nyilasi Attilának hívnak. A féltucat legismertebb magyar tőzsdei személyiség között van. Már A '90-es évek közepe óta napi szinten űzi az ipart és figyeli a világgazdaságokat.


Szerencsénkre egy 2006-ig visszakövethető blogot is vezet.

[link] (Az Archívumban lehet a régieket olvasni, vagy ha az oldal alján mindig a "korábbi cikkek olvasása"ra mész.


Azért írom, mert ő általam közvetítve válasszal szolgál neked.


A válságról is annó első kézből tudósított, ami ma is megtalálható az interneten.


Ha a válságról akarsz egy 1-2 órás olvasmányt olvasni, akkor itt van:

[link] valsag.htm


Itt leírja az egészet az elejétől a végéig. Az olvasást mindig alulról felfelé csináld, mert úgy vannak időrendben a cikkek.


Itt 2007 03 12-től vannak a válsággal kapcsolatos hírek, de ahogy ő is írja, már korábbról is volt pár előrejelzése, amiket visszaolvashatsz dátum alapján keresve az archívum részben.


Elképesztő csávó. Én már többször is kiolvastam az egész oldalát, pedig egy-egy kiolvasás is olykor napokba telik.

2013. okt. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm, nagyon sokat segítettél. :) Igen így visszaolvasva nem egyértelmű a kérdésem háttere.
2013. okt. 24. 19:20
 6/6 anonim válasza:
A válság kitörése és okai - Inside Job - című filmben megtalálod, a devizaválság az más dolog, igazából az csak minket és hozzánk hasonlókat érint mivel a válság hatására a jellemzően dollárban frankban és euróban eladósodott országok fizetőeszköze súlyosabb károkat szenvedett mint az erősebb devizák mivel a lakossági a vállalati és az állam adóssága is döntően idegen devizában van ezért nem nehéz belátni hogy egy gyengülő forint vagy egy felerősödő frank vagy (mint ahogy történt) egyszerre bekövetkező hatás és erre még egy kamat emelés jön akkor lavina szerű és egymást felerősítő újra és újra visszaható tényezőket generál a devizapiacon és a gazdaságban. mikor 2009-2010 körül kezdődött a átgyűrűződő majd lavina szerű hatás nincs konkrét esemény vagy dátum nem úgy mint a gazdasági válság ami a leamanbrothers csődjével kezdődött azt hiszem 2008 szeptember 17-én.
2013. okt. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!