Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Édesapám elhalálozott, mi...

Édesapám elhalálozott, mi lesz a hitelkártyán levő 520ezer forintos tartozással?

Figyelt kérdés

A testvérem és én semmit sem öröklünk édesapám után. leszámítva a 100ezer forintnyi bankszámlán lévő tartozást és a budapest banktól kapott hitelkártyán 520ezer forint hitelt.

lesz egyáltalán hagyatéki tárgyalás? nekünk kell kifizetni a tartozását, amit valószínűleg felélt.

( a kapcsolatot nem tartottuk vele gyerekkorunk óta, édesanyánk nem tud segíteni)


2009. nov. 18. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Az örökös csak a hagyaték erejéig (de az is lehet, h csak 50%-ig) köteles helytállni, magyarán ha közjegyzői végzésben nincs vagyoni értékű örökség, akkor ezt bukták a bankok.

Úgyhogy ne izguljatok!

2009. nov. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Amikor a párom apja meghalt akkor neki is volt az OTP-nél 250 ezer forintos hitele.De mivel biztosítva volt,így a bank nem követelt semmit.Egyébként az első jól írta...csak az örökség értékéig követelhetnek bármit is.Ha nem volt semmi ingó és ingatlan vagyona akkor az adósságot sem öröklitek..De ha volt az elhunytnak 500 ezer forint értékben vagyona akkor kérhetik az adósság lerendezését...

A mi esetünkben mint írtam a bank nem kérte,de a gáz,villany,és lakbér tartozást utólag is kérték (elmaradt több hónappal az elhunyt),mert örököltünk 2 havi nyugdíjat...Így volt miből fizetni...

2009. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!!! Ezek szerint nem kell számítanunk hagyatéki tárgyalásra sem.

A temetést persze teljes egészében én fizetem, mert a testvérem nem hajlandó, mondván, hogy nincs pénze....

mi meg a párommal 3 hónappal a szülés előtt minden pénzünket a temetésbe öljük...

ezért félek annyira ezektől a hitelektől.

Még egyszer közönöm szépen!!!!

2009. nov. 18. 19:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Második vagyok.Hagyatéki tárgyalás mindenképpen lesz,még akkor is ha nem örököltök semmit...
2009. nov. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!