A diákhitel kamata hogy alakul? Bővebben lent

Figyelt kérdés

8,5% körül írnak a weboldalon, de úgy tudom csak 35 éves korom után kell elkezdenem törleszteni a jövedelem alapján de sok helyen, többek közt itt is írják akik igénybevették a hitelt, hogy ők már most fizetnek valami havi 6500 forintot.

De kérdem én minek, amikor ráér 35 éves korom után fizetni?

Növekszik a kamat? vagy mire jó ez az előtörlesztés? ha növekszik akkor mennyivel, és hogyan?



2013. nov. 25. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Törlesztés: A törlesztést csak a hallgatói jogviszony megszűnése utáni negyedik hónaptól, de legkésőbb a 35. életév betöltése után kell elkezdeni. ... Törleszteni akkor is kell, ha valakinek nincs munkaviszonya.

Kamat: itt különbség van a Diákhitel1 és a Diákhitel2 között, de javaslom bogarász át ezt: [link]

2013. nov. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ez okés, de minek törlesztik most, amikor ráér 20 év múlva is...?
2013. nov. 25. 16:45
 3/12 anonim ***** válasza:
Mert nem szeretnének 20 évig egyetemre járni, és azt sem, hogy kamatozzon, ha nem muszáj
2013. nov. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

mert az évente kamatozik?

tehát évente pakolódiák rá a 9%?

tehát 10 év múlva már 90%-kal magasabb összeget kell visszafizetnem?

2013. nov. 25. 16:57
 5/12 anonim ***** válasza:

Gondolom nem matek szakra jársz.


A diákhitel folyamatosan kamatozik, folyamatosan nő a tartozásod.


Ha felveszel 2 millió forintot és kb. 35 éves korodig nem fizeted, majd csak aztán kezded el törleszteni, akkor 7,5 millió forintot kell visszafizetned összesen.


Ha egyből az egyetem után elkezded törleszteni és mondjuk visszafizeted 2-3 év alatt, akkor meg csak 2,5-3 millió forintot kell visszafizetned.


Spóroltál 5 milliót azon, hogy nem húztad-halasztottad, hanem minél hamarabb visszafizetted.


A számolások a diákhitel.hu diákhitel kalkulátorával lettek végezve. Te is le tudod ellenőrizni, hogy jól mondtam.

2013. nov. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsó

De az is lehet, hogy én azt a felvett összeget, annyi idő alatt meg tudom forgatni, és 5 millióval tartozom, de addigra lehet már 10-et csináltam belőle.

Ezt is vedd figyelembe.

2013. nov. 25. 17:14
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezt a 9%-ot meg nem tudom hol a retekben láttad.


Itt van tisztán és világosan, hogy az erre a félévre vonatkozó diákhitel kamat 7,5%

Mindig félévente változik. Most éppen egy csökkenő trendben van. A következő félévre 7-7,25% köré várom.


[link]

2013. nov. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6, kérdező:


Ha megforgatod, az más tészta.


Ha nem megélhetésre kell és nem költöd el amit felveszel, hanem megforgatod, akkor van értelme.


A diákhitelemből annó én tőzsdéztem és jó nagy haszonnal szálltam ki belőle. De miután elvégeztem az egyetemet, egyből vissza is fizettem és a nyereséget tettem zsebre, nem évtizedekig húztam a visszafizetését.

2013. nov. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8

Szüleim tudnak támogatni a tandíjban.

Online sportfogadás, meg autó bizniszbe fektetném a pénzt, olyan 1 millió forint menne kocsikba, a szerencsejátékot meg 10 ezerrel kezdeném.

2013. nov. 25. 17:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezt úgy értsd, hogyha nincs hallgatói jogviszonyod, 4 hónap után el kell kezdeni törleszteni, de ezt maximum 35 éves korodig húzhatod, tehát 35 évesen mindenképp el kell kezdeni.
2013. nov. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!