Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi van akkor, ha az OTP nem...

Mi van akkor, ha az OTP nem utalja időben a lejárt lakástakarék-pénztári pénzt?

Figyelt kérdés

Augusztus 31.én járt le, meg kellett adni, melyik bankszámlára utalják az összeget. November 30.-a volt a kiutalás határideje. És még nem ért ide. Ilyenkor mi van?

Vagy dec. 2-án kapom meg? Akkor miért nov. 30-at írtak?



#OTP #lakástakarék #kiutalási határidő
2013. nov. 30. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Szombaton nem utalnak a bankok.
2013. dec. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt értem. De akkor nem pénteken (29.-én) kellett volna megkapnom?
2013. dec. 1. 11:24
 3/7 anonim válasza:
Azóta megkaptad már?
2013. dec. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, de mint kiderült, személyesen kell intézkedni. Nem én voltam a befizető, én csak a kedvezményezett vagyok.

A befizetőnek kellett személyesen bemennie, és kérnie, hogy indítsák el az utalást (pedig előtte már leadtunk egy papírt, hogy melyik számlaszámra utalják, ami az ő formanyomtatványuk volt). De az OTP-nél csak egyetlenegy ügyintéző intézhette ezt, aki közben szabin is volt...

De végül is sikerült.

Viszont senkinek nem ajánlom, hogy náluk nyisson előtakarékosságot, elég bonyolult az ügyintézés....

2013. dec. 13. 10:11
 5/7 anonim válasza:
Bár nem vitatom, hogy az OTP részben nehézkes, részben inkorrekt, részben drága, de ha a kedves szerződő elolvassa az ÁSZF-et (azért adják), abból kiderült volna számára, hogy a számla lejárata nem eredményezi automatikusan a kiutalást. Nem tudom, hogy az OTP-nél ez hogy van, a Fundamenta kiutalási értesítőt küld, amire ha nem válaszolsz, ők sem fizetnek ki, mert neked kell eldöntened, mit akarsz a számlával. Meg is hosszabbíthatod, kérheted hozzá a hitelt is, ezért nem utalnak automatikusan. Szóval oké, hogy sz.r az OTP, de ebben speciel úgy jártak el, ahogy kellett és más pénztár is ugyanígy csinálja.
2013. dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mint írtam, igen, megkaptuk ezt a papírt, ebbe le is írtuk a számlaszámot, amire utalhatják az összeget, ezt visszajuttattuk nekik, és ennek ellenére kellett személyesen is bemenni...
2013. dec. 16. 18:44
 7/7 anonim válasza:

Ezt én értem, de azzal még senki sincs beljebb, hogy megadtátok a számlaszámot. Az szerepelt-e a levélben, hogy nem kívántok módosítani sem szerződéses összeget, sem futamidőt, kéritek a pénzt az alábbiak közül:

1: eredeti lejáratkor állami támogatás nélkül csak a befizetett összeget

2: eredeti lejáratkor teljes megtakarítást állami támogatással

3: lakáskölcsönnel együtt

2013. dec. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!