Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen következményekkel jár...

Milyen következményekkel jár ha nem fizetem többet az autóhitelemet? Többi lent!

Figyelt kérdés

Ebben a hónapban már nem fogom fizetni. Tudom, hogy elviszik, tudom, hogy letiltják a fizetésem, sőt azt is, hogy Bár listára kerülök.

Kérdésem az, hogy mennyit vonhatnak le a fizumból? Mennyi idő míg ez a pprocedúra lezajlik? És a kezestől is vonni fognak vagy csak tőlem?

Kioktatást nem kérek! Inkább vesszen az autóm, csak a gyerekemnek tudjak enni adni!



2013. dec. 3. 22:09
1 2 3 4 5
 1/42 KINGKILL válasza:
76%
Amire felvetted a hitelt azt árverésre bocsájtják.
2013. dec. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

A fizetésedből 33%-ot vonhatnak le. A kezes saját vagyonával felel a hitelért. A procedúra körülbelül a hitel lejártától számított 3-6 hónapon belül lezajlik.


Ahogy előttem is írták, autóhitel esetében maga az autó a fedezet. Ha nem tudod a hiteledet fizetni azonnal kezdd meg az autó értékesítését. Ha tudsz rá 1 hónapon belül vevőt találni, akkor eladhatod. Ha nem tudsz, vagy a bank jobb vevőt talál, akkor annak adják el. Az értékesítést követően a bevételből levonják az összes tartozásodat, és a különbséget kifizetik Neked. Ha a bevétel nem fedezi a tartozást, akkor a fennmaradó összeget továbbra is tőled vagy a kezesedtől fogják követelni (kérhetsz rá részletfizetési kedvezményt), adott esetben végrehajtani.


Első tanácsom az lenne hogy mindenképpen szólj a bankodnak hogy ettől a hónaptól kezdve már nem fogod fizetni a hitelt mert fizetésképtelenné váltál (semmi közük hozzá hogy miért), így ők is tudnak tanácsot adni. Második tanácsom hogy azonnal kezdd el árulni az autót, a bank is tegyen így.

2013. dec. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:

Hogy ne kerülj Bar listára, hogy ne a kezestől vonják, és ne a fizetésed max 50%-át vonják le, én a helyedben felvenném a kapcsolatot azokkal akiknek a tartozást fizeted, és kérj részletfizetést. Indokold meg, hogy miért nem tudod fizetni az autóhiteledet, és tájékoztasd őket, hogy havonta törleszted a tartozásodat.

A kocsit visszaveszik, majd kiszámolják mennyi pénzzel tartozol, és megadnak egy havi összeget hogy azt fizesd.. Így te is nyugodtabb leszel, és nem kell attól félned hogy vagy a fizetésed fele vagy bírósági úton akár zároltatják a béredet..

2013. dec. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
86%
Pedig megérdemelnéd a kioktatást, és tudod miért? A kezes miatt, ő fogja legjobban megszívni azt hogy nem fizeted tovább a hitelt.
2013. dec. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:

" Miből és mennyit lehet letiltani?

A letiltás mindig a nettó összegből történik, tehát abból, amit az adós kézhez kapna. Általános szabály, hogy ennek az összegnek legfeljebb 33%-át, de kivételesen 50%-át lehet letiltani. Mindezek mellett az adós részére meg kell hagyni a mindenkori öregségi minimális nyugdíj összegét. Viszont a havonta kifizetett jövedelmnek az a része, amely a mindenkori öregségi minimális nyugdíj ötszörösét meghaladja, korlátozás nélkül letiltható."

2013. dec. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:

" Miből és mennyit lehet letiltani?

A letiltás mindig a nettó összegből történik, tehát abból, amit az adós kézhez kapna. Általános szabály, hogy ennek az összegnek legfeljebb 33%-át, de kivételesen 50%-át lehet letiltani. Mindezek mellett az adós részére meg kell hagyni a mindenkori öregségi minimális nyugdíj összegét. Viszont a havonta kifizetett jövedelmnek az a része, amely a mindenkori öregségi minimális nyugdíj ötszörösét meghaladja, korlátozás nélkül letiltható."


Egy tartozás esetén 33%-ról, több tartozás esetén 50%-ról beszélünk. A kérdező egy tartozásról számolt be, tehát ebben az esetben a 33% az irányadó. Ennek ellenére persze amit írtál az úgy van.

2013. dec. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Kértem segítséget a banktól. Elutasítottak!!!

Azt írták továbbra is a szerződésben meghatározott módon fizessek.

2013. dec. 3. 22:37
 8/42 A kérdező kommentje:
A kezes a házastársam! Nagyon jól tudja, hogy nem fogunk fizetni! Most beszéltük meg!
2013. dec. 3. 22:40
 9/42 anonim ***** válasza:
és hány éve vetted fel a hitelt?
2013. dec. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Tegnap volt 6 éve. 10 évre vettem fel. 1,8 millió volt az autó, eddig befizettem 2,4 milliót és még 2,3 milkával tartozok. Svájci frank alapú sajnos. 8 éves Renault.
2013. dec. 4. 09:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!