Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tisztelt Valaszolo! Lassan...

Tisztelt Valaszolo! Lassan autohitelemet nem tudom fizetni es a bank viszi eladja es ram nyomja a fentmaradt reszt. Ha azt sem tudom kifizetni de semmi nincs a nevemen Magyarorszagon sot nem is vagyok ott mit tud tenni? Esetleeg majd elevul?

Figyelt kérdés
Nincs Magyarorszagon semmi a nevemen,fizetesem nincs ott kulfoldon elek.Mit tud tenni a bank?Utannad tud nyulni kulfoldre esetleg?
2012. ápr. 23. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem évül el. Sőt, kamatozni fog brutálisan. Aztán egyszer hazajössz és lecsuknak, mert ez lopás.
2012. ápr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy külföldön tud -e zaklatni (biztos megtalálják a módját), de az előző hozzászólót hagyd figyelmen kívül, mert börtönbe nem csukhatnak, viszont az biztos, hogy a csillagos égig fog nőni a tartozásod és ha egyszer lesz bármi vagyonod Magyarországon, akkor lecsapnak.

Sosem értem miért kell hagyni, hogy idáig fajuljon a helyzet. Mindig tartani kell a kapcsolatot a hitelezővel és tájékoztatni, hogy miként változott az anyagi helyzeted stb.

Persze van, aki ezt nem érti meg viszont te aláírtál egy szerződést (amit sokan el sem olvasnak és úgy dobálóznak utána olyan szavakkal, hogy a hitelező szerződést szegett stb.) amibe bizonyos dolgokat vállaltál. Ha ennek nem teszel eleget ugrott a szerződés és egyben követelhetik az összeget + házt/autót vihetik.

Járj utána a dolgoknak, de ne hagyd, hogy az egekbe szökjön az összeg. Sajnos kevés eset évül el, mert amíg megpróbálják veled felvenni a kapcsolatot, addig nem évül el. Csak az után miután már a követelő/hitelező letesz a tartozásról és többé nem keres. Viszont ez esetben van, hogy az elévülés előtt újra elkezdenek keresni és az összes 10szeresét/20szorosát akarják már követelni rajtad a kamatok és költségek miatt.


Lopásnak nem lopás, ez abszolút hülyeség.

2012. ápr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy minek mennek emberek külföldre , ha nem azért, mert ott biztosíthatják a megélhetésüket és egzisztenciát építhetnek nem úgy mint Magyarországon.


Én is úgy tudom, nem évül el, sőt, számszerűen ki sem fejezhető összeggel gyarapszik. Aki tud, minél előbb szabaduljon, mert a jövő törvényeit sem lehet kiszámítani.

Gondolni kell pl. az utódokra, az örökösökre.

Azt én is szeretném tudni, ha valaki Magyarországon eladósodik, itt hagyja az adósságát, majd külföldön vagyont szerez amit a gyerekei örökölnek, akkor a bank zaklathatja e az örökösöket külföldön?

2012. ápr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne [2. kommentelő], mert ennek még nem sikerült utána járnom, pedig próbálom a legtöbb infót begyűjteni mikor kinek milyen joga van a követelését illetően. Szorul a hurok az emberek nyaka körül, fel kell készülni, mert ha az ember elveszti a munkahelyét és a spórolt pénze is elmegy (már ha tudott spórolni), akkor muszáj lesz minél több infóval rendelkeznie.

Az a baj, hogy sok ember nincs tisztában azzal, hogy az egész követelés kezelésnek/behajtásnak/végrehajtásnak mi a menete.

2012. ápr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

"Nem kell hagyni ideáig fajulni a dolgokat"

A legtöbb bankkal nem lehet egyezkedni főleg autóhitel ügyben.(tapasztalat)

2012. máj. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!