Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit csináljak a megtakarított...

Mit csináljak a megtakarított pénzemmel?

Figyelt kérdés

Lakásra gyűjtök, nyitottam lakástakarékossági számlát. Az a jó, hogy jár hozzá állami támogatás, viszont a max. limitnél többet havonta nem lehet rá utalni. Nekem van még pénzem amit félre tudok tenni, de jó lenne ha ez is gyarapodna valahogy, mint a lakástakarékosság számla.


Van valakinek ötlete, hogy milyen hasonló módja van a gyűjtögetésnek? Valami hasonló takarékosság számla esetleg? (mert állami támogatás csak egy számlához jár)


Az ilyen részvények, meg bizonytalan befektetések nem érdekelnek.


Előre is köszi a segítségeteket!



2013. dec. 4. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Esetleg több lakástakarékos számla nem működik?

Egy embernek persze csak egy lehet, de ha van egy párod, akkor az ő nevére is lehet (ha majd úgyis közös otthont terveztek)

Illetve szülő, nagyszülő nevén is futhatnak lakástakarékossági számlák és lehetsz te a kedvezményezettje.

Így lehet többszörözni.

2013. dec. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá, egy emberre még tudnék kötni. Többiekre nem szívesen. Ezért kéne még valami más ötlet is, azért köszi hogy írtál.
2013. dec. 4. 19:55
 3/5 anonim válasza:
Jelenleg a Fundamentánál a legkedvezőbb kamatozású a lakástakarék számla. A legjobb ajánlat a piacon. Ettől jobbat nem találsz, az tuti. A család többi tagjára is kell kötni, ahogyan már előttem is megírták.
2013. dec. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor is a fundamenta a legjobb ha máshol meg nincs nyitási díj? Mert a fundamentanal tudtommal mindenképp van vagy nem?


És ez a családban egymás nevére kötés ugye csak bizalommal megy? Tehát ha most jó a kapcsolatot az illető családtagjával de később megromlik akkor egy rakás pénz is odaveszhet?

2013. dec. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dávid ***** válasza:

Tartós befektetési számlát kötnék.

minimum 5 évig ott kell hagyni a pénzed, hogy kamatadó mentes legyen (ami nem is olyan sok idő, hiszen a lakáskasszánál meg minimum 4évig kell parkoltatni a pénzt).


Bármikor kiveheted a pénzed, ugyanolyan kamatot kapsz rá, mint a bankbetétre, de ha idő előtt kiveszed, akkor kamatadót kell fizetned.


Az adminisztrációs díj 1200.-Ft a 4 évre.


Viszont ezt dec. 31-ig meg kell tenned, hogy 2014-re már kamatozzon.


Tőkegarantált (kötvény)befektetés, azaz ha beteszel félmilliót, akkor minimum félmilliót visszakapsz, csak a hozamot kockáztathatod. Bár alig van kockázat, a kamat se túl magas.


TBSZ (tartós befektetési számla): semmi macera, nincs kamatadó 5 év után, 3év után csak 10%kamatadó, nincs kockázat, nem túl magas kamat


Bankbetét: kicsit macerás (félévente-évente áthelyezni a pénzed), van kamatadó, nincs kockázat, nem túl magas kamat


Részvény: jó nagy kockázat, legalább 6-8 évre érdemes, ha 10évre teszed be, szinte biztos nyersz egy rakat pénzt, magas adminisztrációs költség (1 millió felett éri meg), nem likvid, nincs kamatadó 5év után

2013. dec. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!