Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 500 millió forintot a...

Ha 500 millió forintot a legkedvezőbb kamatszázalékot ígérő bankba lekötném 5 évre, mennyit kamatozna az összeg minden levonást (kezelési költség, stb) figyelembe véve?

Figyelt kérdés
2013. dec. 6. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

5 év alatt 63 187 778 forintot hozna.


A bankmonitor.hu kalkulátorával néztem meg. 5 év, 500 millió forint. 4,8% kamaton, TBSZ-en, tehát nincs kamatadó rajta.


A Gránit Bank egyik betétjéről van szó.

2013. dec. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de... Biztos, hogy ez a legkedvezőbb?

Én hallottam olyat, hogy 7%-ot hoz évente.

2013. dec. 6. 22:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, ha egy időgéppel 1 évet visszamegyünk az időben.


A mostani jegybanki alapkamat 3,2%. Csoda hogy egyáltalán létezik még ez a 4,8%-os betét!


Ha megnézed bármelyik közismert magyarországi bank honlapját, látod hogy a betéteik kamatai szerencsés esetben 3-4% körül szóródnak.


A jegybanki alapkamat az, ami kb. belövi, hogy mennyi a hitelek után fizetendő és a betétek után kapandó kamat. A 4,8% a betétek közt most a legkiválóbb magyar ajánlat ebben a környezetben.


Gránit Bank; 4,8%


Ezt nem hallottam valahonnan, hanem egy az összes magyar bankbetétet listázó oldal betétlistáján ez szerepel az 1. helyen. A Gránit Bank honlapján szintén ott van. Nagyobb magyarországi forint betétre vonatkozó kamatot én most nem találtam és úgy gondolom nincs is.

2013. dec. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, de akkor se jól számoltad ki, ugyanis, ha az éves kamat 4,8%, akkor 500millió x 1,048 x 1,028 x 1,048 x 1,048 x 1,048 = 623 090 968 Ft... Szóval 123millió forintot kamatozik a pénzem 5 év alatt...
2013. dec. 7. 18:33
 5/6 A kérdező kommentje:
bocs, az egyiket elírtam (1,048-cal kell megszorozni mindegyiket...)
2013. dec. 7. 18:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Na igen.


Mert te magadtól számoltad ki, én pedig bíztam a bankmonitor.hu kalkulátorában.


Nem a számolásainkban van a hiba (gondolom, mert a gép számolt helyettem), hanem a módszerben.


Elmagyarázom. Egy dologra kell választ találnod (találnunk), hogy eldöntsük melyik módszer a helyes:


Az 5 év alatt érvényesülnek-e a kamatos kamat szabályai.


Lehet hogy a Gránit Banknál az évi kamat nem kamatozik tovább. Tehát minden év végén a kamatot nem hozzácsapják a tőkéhez, hanem átutalják a számládra. Ezen logika mentén jöhetett ki a 63 millió, a 123 millió helyett.


Hogy a valóságban hogy van, a legegyszerűbben így tudhatod meg:

Megnézed a Gránit Bank honlapján a Gránit Bank telefonszámát és holnap után felhívod őket, vagy bemész személyesen egy fiókjukba.

2013. dec. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!