Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki utalt nekem egy bizonyo...

Nidasz kérdése:

Valaki utalt nekem egy bizonyos összeget, de az utalás közleményéből kiderül, hogy nem én vagyok a pénz címzettje. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
A közleményben van egy név. Nyilván a címzett neve, és az van még mellé írva, hogy táppénz. Partnernél ráadásul a megye megnevezése sem stimmel. Idén nem voltam táppénzen, valamint női név van a közleményben, én pedig férfi vagyok. Tehát minden bizonnyal félre ment.

2013. dec. 6. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Szólj a bankban, akkor ugyanis tudják értesíteni a feladót. TÖled mindenképpen vissza fogják utalni ezért jobb minél elöbb rendezni.
2013. dec. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%
markold fel a zsét
2013. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szólj a banknak, az is könnyen lehet, hogy a bank írt el egyetlen számot a számlaszámban, és máris rossz helyen kötött ki a pénz.

Ha ő nem hibázott, akkor beszéld meg a bankkal, hogyan tudod visszautalni a feladónak a pénzt "téves utalás" megnevezéssel.

Hiszen az is meglehet, hogy aki elindította a pénzt, nem is tud arról, hogy rossz helyre ment.

2013. dec. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!