Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki átutalásnál mennyi idő...

Banki átutalásnál mennyi idő míg átutalja a pénzt ha ma dél körül utaltam?

Figyelt kérdés
2013. dec. 9. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
1-2 nap,banktol függ.......Otp a leggyorsabb meg a legdrágább is egyben
2013. dec. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Max 4 óra, tehát még ma teljesül (feltéve, hogy belföldiről beszélsz)
2013. dec. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Belföldi és otp. Akinek utaltam azt mondta hogy még nem érkezett meg a pénz.
2013. dec. 9. 18:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

OTP Direkten (interneten, telefonon, alkalmazással) indított utalás, vagy bementél a saját bankodba és ott az ügyintézővel utaltad? GIRO rendszerben van a fogadó bank? (Igazából néhány takarékszövetkezet kivételével minden pénzintézet igen.)

Első esetben él a max. 4 óra. Második esetben másnap reggelre lesz ott. GIRO-n kívüli utalásnál pedig 1-2 nap.

Első esetnél felmerül a kérdés, hogy mennyire megbízható az, akinek utaltál?

2013. dec. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bementem a bankba és ott, ügyintézővel. A GIRO rendszerben van.
2013. dec. 9. 20:32
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
az hogy 4óra..arról qvára vitatkozhatnánk...de otp a leggyorsabb maxium 1 munkanap,holnap reggel 8kor már látni kell a pénzt,ahová küldted.
2013. dec. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

"Bementem a bankba és ott, ügyintézővel. "


Akkor holnap reggel. A 4 órás szabály az elektronikusan indított utalásokra vonatkozik GIRO rendszeren belül. Mivel ez nem elektronikus indítású (még ha az ügyintéző számítógépre is pötyögte be), így az ún. éjszakai forgalmazásnál cserélnek adatot a bankok, tehát holnap reggel lesz a másik fél számláján.


"az hogy 4óra..arról qvára vitatkozhatnánk...de otp a leggyorsabb maxium 1 munkanap"


OTP-s vagyok, elég sok tapasztalattal mind küldött, mind fogadott utalások terén, így amit írok az tapasztalati infó.

2013. dec. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. dec. 9. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!