Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek jó dolog állampapí...

Szerintetek jó dolog állampapírba tenni a pénzünket? Azaz jó befektetés?

Figyelt kérdés

2013. dec. 22. 23:16
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
Nem. Egyedül üzletbe vagy ingatlanba erdemes penzt fektetni. Ezt a tanacsot most ingyen adtam neked ismeretlenül. Ezt masok eltitkoltak volna a helyemben.
2013. dec. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Persze hogy jó állampapírba is rakni. Viszonylag likvid és megbízható befektetés.
2013. dec. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez az összegtől függ. (persze nem rám tartozik a pénzed mennyisége ) De annyit mondok hogy ha ez az összeg több mint 10 millió akkor talán jó. Ha kevesebb így is úgy is kamatozik de nem mindengy hogy 10000nek a valahány % át vagy 10000000nak a valahány százalékát kapod. Amúgy ennél bizonságosabb befektetés nincs.
2013. dec. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%

dehogy jó...

szerinted hogy a fenébe fogja a magyar állam ezzel a kamattal lejáratkor kifizetni neked a pénzed? Elárulom, sehogy.

Ha meg mégis megoldja, a te adófizető zsebedet fogja kiforgatni, hogy legyen fedezet a kifizetésre.

2013. dec. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

" Elárulom, sehogy."


Aha. Szóval te most konkrétan államcsődöt vársz? Az mostanában nem fenyeget.

2013. dec. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszlónak teljes mértékben igaza van. Ment is a zöld kéz :D
2013. dec. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Üzletbe meg ingatlanba? Na ezeket a tanácsokat meg is tarthattad volna. Állampapír szerintem jó, biztonságos. Ha nem elég, jöhetnek a befektetési alapok.
2013. dec. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azt kell mérlegelni, hogy a jövöben még csökkenni fognak a kamatok, stagnálnak, vagy inkább emelkedő pályára állnak. Ugyanis ez határozza meg, h jó döntés-e most kötvényt venni. Ha emelkedésre számítunk, akkor nem, mert a később kibocsátott kötvények magasabb kamatot adnak, ha pedig előbb ki akarsz szállni a kötvényből mint a lejárat, akkor a másodpiaci hozama kisebb lesz, mint a névleges, magyarán rosszabbul jársz.

Én a jelen helyzetben konkrét állampapír helyett kötvény befektetési alap és vállalati kötvény csomagból csinálnék inkább egy portfóliót.

2013. dec. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%
én nem mertem befektetni. nemrég,még a magánnyugdíjpénztár is milyen biztos volt, állami garanciával! aztán tessék, emberek buktak milliókat
2013. dec. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

A nyugdíj az egész más. Az ottani pénz sose volt a tied ténylegesen. Ne hasonlítsd ahhoz. Ráadásul ott se volt kötelező váltani.


Állampapírt ha nem fizetik ki az konkrétan államcsődöt jelent. Ez a veszély biztosan nem fenyeget.

2013. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!