Na Most mi lesz? Otthon teremtő lakás hitelt igényeltem. Ki fizettem kb 1,4M és lehet mindent bukok? Valaki aki jártas ebben kérem segitsen

Figyelt kérdés
Előre a foglalót 600ezret meg + vételár előleget 700ezret.Mert az ingatlan iroda azt mondta ezt igy kell. De most már tudom,h nem kellett volna oda adnom ennyi pénzt az eladónak.Csak azért kérte az ingatlanos igy , h megkapja tőle a pénzét.És csak ezek után mentünk a bankba előszűrésen át is mentem. De a banki hitelbirálat még nemvolt. attól félek eluszik a pélnzem ha a bank nem ad hitelt. Bár olyat is olvastam az vis major. Majd pereskedhetek a pénzemért. Vagy most mi lesz. Egyébként a tulaj még hirdeti is a lakást. Ráadásul az általam kialkudott árral. Htel birálatig még 3 4 hét addig idegeskedhetek?

2013. dec. 29. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha adtál le foglalót és előleget akkor a szerződésben kitűzött határidőig nem adhatja el a házat.


Vis Mayorról szó sincs.

Ha nem kapod meg a hitelt akkor a foglaló teljes összegét bukod úgy, ahogy van. Az előleg akkor is visszajár, ha visszalépsz a szerződéstől!

2013. dec. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A vételár előleget nem bukod, az visszajár, ha meghiúsul az adásvétel. A foglalót viszont jó eséllyel bukod.


Az nem vis maior, hogy nincs pénzed kifizetni azt a lakást, amit viszont lefoglalóztál, hogy a tulaj ne adhassa el másnak, amíg intézkedsz. Azt előre tudhattad, hogy nincs pénzed, és hitelre van szükséged.


Ezzel pedig behoztál a folyamatba egy harmadik felet, egy döntéshozó felet, a bankot. Az nem lehet, hogy te hozod a harmadik felet, de az eladó szív akkor, ha te nem kapsz hitelt. Neki bizony jár a foglaló.


A megoldás az lenne, hogy olyan összegű foglalót fizetsz csak, amit nem fáj elveszíteni, ha az általad behozott harmadik fél, a bank hülyéskedik, és nem ad hitelt.


Ha normális határidőt adsz, az eladó, hidd el, beérte volna 60ezer foglalóval is!

2013. dec. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A foglalót bukod, ha nem valósul meg az adásvétel - tök mindegy, hogy te tehetsz róla, vagy a bank, a lényeg, hogy a te érdekkörödben hiúsul meg a szerződés, nem pedig az eladóéban.

Az előleg természetesen visszajár.


A szerződésben szereplő ideig másnak nem adhatja el az ingatlant - ha ez az idő lejár, akkor viszont igen.


Ez nem vis maior.

2013. dec. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos én is ugy gondolom. ,h elbukom a foglalót ha a bank vissza lép. Viszont jó kondiciókkal rendelkezem 430ezer forintos netto fizetésem van Magyar számlára érkezik. Osztrák munkáltatótól. ettől függetlenűl nagyon félek.
2013. dec. 29. 13:15
 5/13 anonim ***** válasza:

Az egészen biztos, hogy az eladó addig nem árulhatja másnak a lakást, amíg az Adásvételi Szerződésben szereplő fizetési határidőt tartani tudod. Foglalót csak akkor kell átadni az eladónak, ha már Adásvételi Szerződést kötöttél. Ilyenkor széljegyre kerül a tulajdonjog igényed a Földhivatalban, tehát védve vagy mindaddig, amíg a határidőket tartani tudod.


Azzal viszont nagy kockázatot vállaltál, hogy előbb kötöttél adásvételit és csak utána mentél a bankba érdeklődni, viszont ha az előszűrőn már átmentél, akkor kisebb az esély a hitelkérelem elutasítására.


A helyes sorrend az, hogy előbb át kell esni egy részletes hitelképesség vizsgálaton és csak utána szabad AV-t kötni, de még ez sem ad teljes biztonságot. Több bankban arra is van lehetőség, hogy a teljes hitelkérelmet előre elbíráltasd, ekkor valóban 100%-os a biztonság, de erről már sajnos lekéstél...


A foglaló elméletileg nem jár vissza ilyen esetben, mint ahogy az ügyvédi költség sem, ezért kell előbb a hitellel kapcsolatban informálódni és csak utána AV-t kötni.


Írd le, hogy hol vásárolsz lakást, mennyi volt a vételár, mennyi hitelt kértél, milyen futamidőre, melyik bankba adtad be a kérelmet, mennyi a nettó jövedelem, (adós-adóstárs, ha van), vannak-e hiteleid (diákhitel, hitelkeret, hitelkártya is számít), hány éves vagy.


Ezek alapján kb meg tudom mondani, mik az esélyek.

2013. dec. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szóval a vétel ár 5.9 M

A Lakás sárváron van Az unicredit banknál lesz a hitelbirálat. Foglaló 590ezer vételár előleg 710ezer Én kint dolgozom ezen a munkahelyen 2éve havi 430ezer a nettom folyoszámla hitelem van 350ezer forint amihez még nem nyultam hozzá a papirok be adásáig. Tehát az utolsó 3havi szmla kivonatomon plusszos volt. Viszont most ,h ki kellett fizetnem mindent belenyultam ugyhogy az most 250ezer minusz. Ezt nemtudom látják e. Más hitelem nincs.A Párom számlájáról csak kamatot vonnak minden honapra mert neki volt 100ezer ft folyoszámla hitele amit még nem tett vissza. Ő lenne az adóstárs. Havi 90ezer nettoval. szintén határozatlan idejű munkáltatói. Előre is köszönöm.

2013. dec. 29. 14:07
 7/13 anonim ***** válasza:

Otthonteremtési hitelnél van néhány alapszabály. A támogatott személynek OEP igazolást kell beadni a bankba, amit Te csak akkor tudnál hozni, ha a munkáltatód itthon fizetné utánad a TB-t. Az Unicreditnél (egyelőre) elfogadják úgy is az élettársi viszonyt, ha az nem hivatalos, így mázlid van, a barátnőd OEP igazolása is megfelelő, ha van 180 napos OEP biztosítotti jogviszonya. A párodnak is lesz tulajdonrésze a megvásárolandó ingatlanban? Mióta van munkaviszonya?

Mindkettőtök folyószámla hitelkerete látszik a KHR-ben, akkor is, ha ki van használva, akkor is, ha nem és a bank jövedelemterhelő tételként számol vele, de a magas jövedelmed miatt nem hinném, hogy gond lesz.

Másik fontos szabály, hogy a vételárnak csak a 10%-át szabad KP-ban átadni, a többit folyószámlára kell teljesíteni. Ha az előleget is KP-ban adtad át, az probléma, ekkor nem adható támogatott hitel, de ha utaltad, vagy befizetted az eladó számlájára, akkor ok.


Nem tudom, Sárváron az UC max mennyi hitelt ad az ingatlan becsült értékéhez képest, de legjobb esetben a vételár 80%-át adhatja. (Szerencsés választás volt az UC, náluk jó eséllyel kapod meg a kért hitelt.)


Minden azon fog múlni, hogy a Munkáltatód által leigazolt bért elfogadja-e a bank. Jó esélyed van, ha határozatlan a munkaviszonyod és a munkáltató is rendben van.


Legrosszabb esetben, ha nem megy a támogatott hitel valamiért, akkor a piacit is jó feltételekkel adja az UC,pl 7,42% kamattal kaphatsz most akár 10 éves kamatperiódusú hitelt is.

2013. dec. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
helyesbítés "bocs, nem a vételár, hanem a becsült érték 80%-át"
2013. dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod Cseresznye fa. Minden amit irtál rendben van nálunk. A barátnöm a is tulajdonos lenne 50% ban és mind ketten kaptunk OEP És Nav nullás igazolást. is. Igaz az enyém nem megszokott mert van TB _ ém De csak kinti biztositott vagyok. De azt mondták ezért kell a barátnőm.Aki már több mint két éve biztositott Magyarországon. Csak a foglaló volt kp a többit utaltam Megosztva két tulajdonosnak 355-355 ezer forintot És közleményben beirtam mert én utaltam iternetről saját számlámról.Hogy 2.részlet vételár előleg xy helyrajziszámú ingatlan xy névre. Azt mondod meg nyugodhatok? Nagyon mérges vagyok az ingatlan irodára. Mert még a tulaj sem akart ennyi pénzt. Csak azért erőskődtek,h ki fizesse őket az ingatlan vétel nyélbe ütéséért. Ami itt gondolom lezártnak tekinthető. minden adásvételinél ami elkészül. Nem semmi emberek vannak.
2013. dec. 29. 15:07
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyébként a becsérték a vétel ár felett lesz kb 700ezerrel vagy akár egy millával is
2013. dec. 29. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!