Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudnám OTP-s folyószáml...

Hogyan tudnám OTP-s folyószámlámat külföldről megszüntetni? Lehet online?

Figyelt kérdés
2009. nov. 27. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2009. nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Talán írásban, ajánlott levélben. Hívd fel őket!
2009. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem megy rá pénz,akkor idővel megszűntetik.
2009. nov. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak személyesen tudod elintézni.Még meghatalmazással sem engedik,mert kell a személyi igazolványod,és helyben alá kell írnod pár papírt.8végig játszottam én is)Én is azért szüntettem meg mert külföldi banknál vagyok,és felesleges az OTP..Ha haza mész mindenképpen intézd el személyesen,mert a kezelési költséget rá számolják,és gyűlni fog tartozás.Tudod felszámolják a postai díjat ,a havi elszámolói díjat,és az évi kártya díjat...
2009. nov. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23.24-es vagyok.Bocsánat elírtam..nem 8 évig játszottam el hanem csak másfél évig...
2009. nov. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A bankszámládat (bármilyen banknál van vezetve) kizárólag SZEMÉLYESEN tudod megszüntetni!!!


Annyit megtehetsz külföldről is, hogy a lemondható szolgáltatásokat a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül lemondod, a bankkártyádat is felmondhatod a NetBank fiókodon keresztül...

Ez azért hasznos, mert nem fognak havi díjakat felszámolni értük, hiszen úgysem használod!


Viszont a havi számlavezetési díjakat addig kiszámlázzák, amíg személyesen nem mondod fel a bankszámládat! VIGYÁZZ : minden hónapban annyi pénzt utalj át erre a bankszámládra, ami biztosan elegendő a számlavezetési költségekre!!! (Ha nincs rajta elég pénz, akkor az OTP büntetődíjakat fog felszámolni és a fekete-listájára fog tenni.)


Személyesen sem egyszerű megszüntetni az OTP-bankszámlát (személyes tapasztalatom!), napokig-hetekig képesek tökölni az elszámolással, mire befizeted, addigra újabbnál újabb kamatokat és költségeket számolnak fel...

2009. nov. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, én is külföldön élek. Volt otthon folyószámlám egy banknál és mivel nem volt kontómozgás rajta megszüntették költségek nélkül.
2009. nov. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Egy csöppet sem vigyáztam, ráadásul el is felejtettem, hogy van ez a folyószámla, amúgy se használtam. Tudomásom szerint nem kerültem feketelistára, mert azóta nyitottam egy másik számlát.
2009. nov. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet olyan meghatalmazást adni az adott országban lévő magyar konzulátus igazolásával egy itthoni hozzátartozódnak, amivel a meghatalmazott eljárhat a nevedben különböző banki ügyek intézésére is, pl meg tudja szüntetni az OTP-s bankszámládat, de tudomásom szerint, ha hónapok, esetleg évek óta nem volt mozgás a bakszámládon, egy 2 tanúval ellátott meghatalmazás is elégséges.
2009. nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Külföldön is mindent lehet intézni, de be kell menni a konzulátusra, hogy hitelesítsék a nyomtatványt. Hívd fel az OTP direktet, és kérdezd meg, hogy milyen formában kell elküldened a kérelmet.


Fontos, hogy ne legyen mínuszban a számla. 30 nap lesz mire lezárják.


Üdv,

egy ex otp-s dolgozó

2009. dec. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!