Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az Axa számlámról akarok...

Slypeti30 kérdése:

Az Axa számlámról akarok 4000ft-ot átutalni másik számlára de mindig elutasítja. Miért lehet ez? A számlán 4000ft van.

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Talán mert a kezelési költség, egyéb díjak, illetve maga az átutalásnak is vannak költségei. Ha nincs ezekre elég összeg a számládon, akkor miért csodálkozol, hogy nem enged utalni?

Tegyél még a számlára pénzt és akkor majd enged utalni is.

2014. jan. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Másra én sem tudok gondolni, pedig elvileg ez nem lehetne akadály.


Amekkora összeg rajta van, azzal szabadon rendelkezel. Ha 0-ra mész annyit utalsz, akkor majd az átutalás költségei miatt mínuszba kerülsz.


Már csak azért sem befolyásolhatná, mert a banki költségeket mindig utólag terhelik rá. Hogy pár perccel vagy pár órával később az egy dolog, de mindig a művelet után.


Illetve más esetekben is mínuszba lehet kerülni. Pl. nincs pénz a számlán és ráterhelik a havi számlavezetési díjat.


Olyan nincs, hogy nem enged x összeg alá menni, mert mindjárt lesz valami díj.



Régebben voltak olyan számlacsomagok, hogy X összegnek mindig kell legalább rajta lennie. Vagy pl. ha kártyád van hozzá, minimum összegnek mindenképpen lennie kell a számlán.

Talán a kisebb bankok közül néhány megtartotta még ezt a gyakorlatot, de inkább már azok sem.


Hogy az AXA-nál így van-e, nem tudom. A honlapjukon a kondíciós listában illetve a hirdetményben biztos van róla leírás.


Viszont ha kell folyton rendelkezésre állnia minimum összegnek, akkor szerintem (!!!), az nem látszik az egyenlegben mint felhasználható keret.

2014. jan. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!