Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bevonhatom öcsémet társtulajdo...

Bevonhatom öcsémet társtulajdonosnak lakásvásárláskor, ha csak én fizetem a törlesztést egyébként, neki meg még nincs jövedelme?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy be. Csak a kölcsönbe nem vonhatod be, mint adóstárs, mivel neki nincs jövedelme. De tulajdonos attól simán lehet. (Sok szülő veszi meg a lakását a gyerekeinek a nevére)
2009. nov. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, adóstársnak nem is, viszont mint tulajdonos, szeretném, ha ő is tudna rendelkezni, hozzáférni, ha mondjuk én távol vagyok munka miatt hosszabb időre (felmerült egy ilyen lehetőségem bizonyos határidőn belül, és élnék is vele, jó pénz, és jó tapasztalati lehetőség, a lakást viszont ha már meglenne, lenne, aki ugyanolyan jogokkal vigyáz rá, míg nem vagyok itt). Annyira vagyunk jóban, hogy ne legyen a lakásból vita.
2009. nov. 30. 14:26
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Jogilag semmi akadálya, viszont szerintem nem jó ötlet. Keletkezik egy osztatlan közös tulajdon, amit ha később el akarsz adni, akkor azt csak akkor teheted, ha az öcséd belemegy. Nem tilthatod ki onnan soha, ha te családot akarsz alapítani, akkor neki is joga lesz a te otthonodhoz, amibe ő semmit nem tett bele. Ha kitalálja, hogy pénz kell neki, akkor bíróságon kérheti a közös tulajdon megszüntetését, és kifizetésre, vagy a lakás eladására kötelezhetnek téged.


Én öröklés folytán vagyok benne egy osztatlan közös tulajdonban, amit a másik két fél nem hajlandó sem kifizetni, sem eladni a kérdésés ingatlanrészemet. Ha nem akarok pereskedi a saját családommmal, akkor lenyelem, hogy gyakorlatilag kisemmiztek az örökségemből. Mocskos egy helyzet.


Nálunk sajnos az élet hozta így, önként ne menj bele ilyesmibe.

2009. nov. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Az öcsédnek adhatsz meghatalmazást, hogy eljárhat helyetted bizonyos ügyekben. Amúgy nem igazán tudom elképzelni, hogy milyen esetben lehet szükség ilyenre, miután lezajott az adásvétel.


Csak ezért ne vedd be tulajdonostársnak! A saját érdekedben! Az, hogy most milyen a viszonyotok, nem jelent semmit. Én sem gondoltam volna sokmindent a saját családomról, beleértve a "testvéremről" és az édes szülőmről...

2009. nov. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem kényszerít a családból senki erre, más (jogi) okom van, hogy így döntsek. De köztünk ez nem lesz probléma, én össze akarom szedni anyagilag magam, és adódott egy ilyen munkalehetőség, csak nem azonnal, ezért lenne idő a lakásvásárlásra, mire belekezdhetek abba a munkába, viszont ezzel a munkával kiválthatom a teljes anyagi függetlenségemet a családtól, és a lakás későbbiekben maradhatna öcsémé.
2009. nov. 30. 14:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézd, Te tudod. De jól fontold meg.
2009. nov. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerjük az egész helyzetet, csak amennyit leírtál. De ezek ismeretében én is óvatosságra intelek. Nem tudod mit hoz a jövő. Lehet az öcséd megnősül, ne adj isten túléled. Lehet a neje örökli utána a lakást, vagy a haszonélvezetet, de élhet a te lakásodban egy vadidegen férfival. Nem tudhatod mit hoz a jövő.
2009. nov. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az első lakásomat nem véglegesnek tervezem. És nem lenne nagy értékű se. Így mindenképpen átadnám, csak kell egy hely, hogy ne más lakásába jöjjek haza, hanem abba, ami az enyém. Nem az első lakásomban akarok megöregedni, és úgy fogok dolgozni is.
2009. nov. 30. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!