Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakásvásárláskor mikor szokás...

Lakásvásárláskor mikor szokás fizetni az ügyvédi díjat? (+ több kérdés)

Figyelt kérdés

Hitelre veszünk lakást. Holnap megyünk az ügyvédhez aláírni az előszerződést. Azután tudjuk csak beadni a hitelkérelmet.

A hitelkérelem pozitív elbírálása után készül csak el a végleges adás-vételi szerződés. Jól tudom?

Igazából az nem tetszik, hogy már holnap ki kellene fizetni a teljes ügyvédi díjat. Az ingatlan vételárának 1 %-a.

Valóban az a szokás, hogy előre fizetik a teles összeget?

Mennyire reális a díj mértéke?

Mi van, ha mégsm kapjuk meg a hitelt (erre mondjuk nemigen van esély), elveszne a teljes összeg?


Köszönöm, ha válaszolsz...


2010. aug. 5. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt anno, hogy készített az ügyvéd egy szerződés tervezetet, ezt elküldte az eladónak is és nekünk is e-mailben. Miután ezt jóváhagytuk, mentünk be az ügyvédhez és megkötöttük az adásvételi szerződést. Ekkor fizettük ki a teljes ügyvédi költséget, ami átlagban 1,5-2% szokott lenni. Ezután az adásvételi birtokában tudtuk csak beadni a hitelkérelmet és akkor indult el az egész folyamat (értékbecslés, bírálat, folyósítás). Adásvételi szerződés nélkül a bank nem csinál hitelbírálatot! Ezután még kétszer találkoztunk az ügyvéddel, ekkor már nem kellett fizetni.


Ha nem kapsz hitelt, akkor az ügyvédi díjat buktad (ami jogos, hiszen dolgozott a szerződéssel, tehát a munkáját elvégezte), illetve a foglalót is buktad (amit az adásvételi aláírásakor szoktak szintén átadni az eladónak.

2010. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Oké, tehát akkor ez így működik. Köszönöm a válaszod.

Most veszünk először lakást, ezért nem voltam tisztában dologgal.

2010. aug. 5. 17:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyugi, én sem így születtem. :D Sőt az eladó teljesen ki volt akadva, mert miután ugye pozitív lett a hitelbírálat, alá kellett írnia egy papírt, hogy engedi, hogy a bank jelzálogot tegyen az ingatlanra és mi széljegyre kerüljünk a tulajdoni lapon. Na akkor borult ki először, hogy mi vagyunk a lakásmaffia és ki akarjuk fosztani őket. Aztán csak aláírták a papírt és két nap múlva a számlájukon volt az összeg. Nem győztek bocsánatot kérni... :D
2010. aug. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!