Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért von le a CIB több pénzt...

Miért von le a CIB több pénzt tőlem?

Figyelt kérdés
Édesapámtól havi számlavezetési díjként 549 Ft-ot von le a CIB Bank, míg tőlem 798 Ft-ot. Mi ennek az oka? Annak idején diákszámlát nyitottam, bár az életkorhoz kötött. Nem tudom, 21 évesen még fenntartható-e. Egyelőre nem akartam az ügyfélszolgálatot hívni, hátha itt tud rá adni valaki magyarázatot.
2014. jan. 11. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Kaptál egy levelet szeptember környékén amiben tájékoztattak hogy a január elsejével hatályos törvényi változásokra reagálva a CIB majdnem az összes eddigi számlakonstrukcióját megszünteti és újakat dolgoz ki helyette. Kérik továbbá ebben a levélben hogy fáradj be valamelyik bankfiókba januárig és nyilatkozz arról, hogy melyik új konstrukciót szeretnéd választani. Ha ezt nem tetted meg akkor a CIB automatikusan átrakott egy (szerinte) számodra megfelelőbe, esetedben ez az Online Számla, apukád esetében pedig a Classic.
2014. jan. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg én voltam a hülye. :D Ezért nem akartam felhívni az ügyfélszolgálatot. Még egy utolsó kérdés: még választhatok másik konstrukciót?
2014. jan. 11. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Természetesen választhatsz.


Az ügyfélszolgálatot meg hívd nyugodtan bármilyen hülye kérdéssel, az a dolguk ugyanis hogy az ügyfél (a.k.a. munkaadó, főnök, etc.) kérdéseire válaszoljanak.

2014. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A CIBEZZ diákszámlát fokozatosan kivégezték. Több más számlatípussal együtt.


Előbb nem lehetett újat nyitni, majd a díjait megemelték akkorára, mint az Online-t (azt hiszem), utána egyszerűen áttettek mindenkit.


21 évesen még akár 5 évig is jogosult lehetsz diákszámlára. Erstenél pl. 26 év a korhatár. CIB-nél is így volt régen.


Mindenképpen válts bankot! Ennyi idősen sokkal jobb ajánlatokat találsz.

2014. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amilyen jó volt a CIB még néhány éve(legalábbis a cibezz), olyan fos most. Gyakorlatilag mindenért fizetni kell. Számlavezetés(itt ha van legalább 50 ezer jóváírásod egy hónapban, a felét visszatérítik, hurrá), az utalás, a kártyás fizetés, a pénz felvétel(fix kb. 600 ft saját automatából...), mind-mind fizetős. Sok olyan számlát lehet más bankoknál találni, ahol legalább a számlavezetés és a kártyás vásárlás ingyenes(általában ezt havi jóváírandó összeghez kötik, kb. havi 100-150ezer). Esetleg akkor lehet előnyös egy cib-es számla ha gyakran utalsz nagyobb összegeket, mert minden utalás fix 39 ft(tehát mindegy hogy 5ezret vagy 1milliót utalsz), míg máshol általában a 0,003-et számolják fel. Ezek az online csomagra vonatkoznak, de ahogy a múltkor néztem a többi is ugyanilyen sz@ar. Amint tudok, én is lépek tőlük.
2014. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Miket nem olvasok...! :O Az a helyzet, hogy én nem nagyon használom. Max. ha nagy ritkán vállalok alkalmi diákmunkát, vagy ha néha eladok egy-két apróságot aukciós oldalon...
2014. jan. 12. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!