Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Olyan pletykát hallottam,...

Olyan pletykát hallottam, hogy a banki betétet, megtakaritást egy tollvonással magáévá teheti a kormány az "ország érdekében" . Sokan ezért tartják otthon a pénzüket?

Figyelt kérdés
2014. jan. 12. 07:19
1 2
 11/19 anonim válasza:
Én pont ezért tartom a pénzem Osztrák bankban.
2014. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Megtenni megteheti, csak éppen jó eséllyel politikai öngyilkosságot követne el. Akárcsak 100-200ezer forintos megtakarítása sok embernek van, amit betétben tárol. Még a legnagyobb bégető birkáknak is nehéz lenne "megmagyarázni" hogy teszem azt rezsicsökkentéssel kampányolok közben lenyúlom a megtakarításaidat.
2014. jan. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Én nem vagyok benne biztos, hogy jogilag megteheti az állam. Az EU-ban vagyunk, vonatkoznak ránk az uniós törvények."


Nem tudom, hogy egyes emberek miért hiszik azt, hogy az unió mindenre a megoldás. Nélkülük minden rossz megtörténhetne, de az unió majd nem engedi, az megvéd. Unió nélkül bármi lehetne, de az garancia mindenre, mert az EU, mert az uniós jog.


Akkora szűklátókörűség. Meg egyáltalán honnan jön ez?


Aki a kötelező magánnyugdíjpénztár rendszer megszüntetését és a nyugdíjpénztárak államosítását ide keveri, az meg tényleg semmit sem ért.

Szimplán buta.



A kormányon ütni egyet van aki szerint dicsőség, de azért legalább egy kis ésszel.


A banki betéteket magáévá teheti az ország?

Jogilag nem teheti meg. Innentől fogva irreleváns, hogy technikailag lehetséges-e.


De ha meg igen, akkor más országokban is.



A hülye pletykákat és elméleteket hagyjátok már! Inkább tájékozódjatok!

2014. jan. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Jogilag nem teheti meg. Innentől fogva irreleváns, hogy technikailag lehetséges-e. "


Technikailag megteheti. Innentől fogva irreleváns, hogy jogilag lehetséges-e.


A magánnyugdíjpénztári befizetéseket ellopta. Technikailag megtehette. Meg is tette.


Holnap hoz egy jogszabályt, hogy nyilatkozz, ha nem akarod, hogy az összes számlán lévő pénzed az államé legyen. A nyilatkozat megtételére holnap reggel 5:27-ig van lehetőséged Tápiószentkristóffalván. A határidő elmulasztása jogvesztő. Ennyi.

2014. jan. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
80%

Most vonatkoztassunk el attól, hogy "kétharmaddal" a kormány gyakorlatilag azt csinál, amit akar, nézzük a gyakorlati oldalát.

Olyanra már volt példa, hogy betéteket, befektetési alapokat és egyéb megtakarításokat ideiglenesen zároltak, de ez nem jelenti azt, hogy ezeket a vagyonokat a kormány úgy mond "magáévá tette" volna. Ez egy biztonsági óvintézkedés, ami a bankok likviditását biztosítja.

Egyébként ez ellen az otthon tartott pénz sem megoldás, mert ha ilyesmire kerülne sor, a forint olyan mértékben inflálódna, hogy az otthon tartott készpénzzel legfeljebb csak a kandallót lehetne befűteni.

A bankcsőd és az államcsőd nem ugyanaz, igaz: több bank egyszerre csődöl be, az idézhet elő államcsődöt, és fordítva is: ha bedől az állam, a bankokban lévő betétek sem érnek semmit. Az OBA 100.000€-ig a betétek kifizetését vállalja abban az esetben, ha a pénzintézet fizetésképtelenné válna, a forint értékére semmiféle garancia nincs.

2014. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Igazad van, de nagyon sok emberrel soha nem fogod tudni megértetni.

2014. jan. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
32%

#14


Gondolom okosnak gondolod magad, hogy megfordítottad amit írtam és most mekkorát szóltál.


Tudom, hogy bizonyos körökben divat állandóan ijesztgetni, meg a kormányt támadni és közben remegve hinni az EU-ban.

Kinek teszel ezzel jót? Magadnak? Ha gondolod...



A magánnyugdíjpénztár rendszer átalakítását pedig már egyszer írtam, hogy ne keverjük ide!

Fogalmad sincs róla, hogy mit jelentett az átalakítás. Csak fújod, amit a baloldaltól megtanultál.


Nyilván az ellopni szót egyszerűbb felfogni és megérteni, de attól még nem fed le mindent ez a fogalom.


"Ellopta a kormány a nyugdíjat, az emberek pénzét, és megteheti újra, ha már egyszer megtette", stb...

Van ez a mantra, nyilván sokak számára jó dolog mondogatni.


Két típus van aki ilyeneket terjeszt:

Az első, aki annyira buta, hogy megmondták neki, hogy ez így van és onnantól fogva bebetonozódott az agyába és még terjeszti is.

A második, akinek van elég esze, csak politikai érdekből terjeszti. Ők nem hülyék, hanem hazugok.


Ennyi alapján nem tudom eldönteni, hogy te melyikbe tartozol a kettő közül.


Talán valamivel jobb ha az elsőbe. Talán. Mert legalább rosszindulattal, hazugsággal nem lehet vádolni. Bár elég szomorú, ha valakinek csak idáig terjed a gondolkodása.

2014. jan. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hát, jó hosszan mondtad a semmit...


Az embereknek eszük ágában sem volt lemondaniuk a nyugdíjpénzükről. Kicsalták tőlük. Behazudták, hogy nem lesz nyugdíjad, ha nem mondasz le önként a pénzedről. Az emberek befostak, lemondtak. Aztán a bíróság döntött, aki nem fosott be, az a 102ezer ember, annak is lesz állami nyugdíja. Illetve... annak is annyi állami nyugdíja lesz, mint a többinek. PLUSZ a saját megtakarítása.


Az egyik tehát a félrevezetés, átverés. A másik pedig az, hogy akkor kellett nyilatkoznod, ha fenn akartad tartani az állapotot, nem akkor, ha változtatni akartál. Ez egyetlen jól működő rendszerben sem lenne lehetséges.


Nem tudom hogyan jön ide a bal oldal amúgy, de biztos okkal hoztad szóba.


Lehet, hogy a továbbiakban tartózkodsz a személyeskedéstől, a személyemre vonatkozó feltételezett dolgok említésétől? Ezekre gondolok: "Gondolom okosnak gondolod magad", "Kinek teszel ezzel jót?", "Fogalmad sincs róla, hogy mit jelentett az átalakítás. Csak fújod, amit a baloldaltól megtanultál. ", "Két típus van ...", "nem tudom eldönteni, hogy te melyikbe tartozol", "szomorú, ha valakinek csak idáig terjed a gondolkodása"...


Ezekre semmi szükség, a kérdésre válaszolhatsz ezek nélkül is.

2014. jan. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kapásból azt mondanám, hogy nem. Egy jogállamban már a felvetés is alaptalan és ez csak egy újabb politikai lózung.


Aztán eszembe jut az elmúlt 20-25 év pénzügyi szabályozása (élén a "banktv" módosítgatásaival) és azt mondom, hogy fogd a pénzed és fuss... :)


+ országcsőd esetén az értéktelen pénznek baromira mindegy, hogy egy bankszámlán nem ér semmit, vagy kp-ban a széfben nem ér semmit :).

2014. okt. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!