Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pénzügyi szakértők, hiteltanác...

Pénzügyi szakértők, hiteltanácsadók! Egy elég speciális helyzetben kérek tanácsot, lakáshitellel, lízinggel kapcsolatos egyébként. Érdemes belevágnom?

Figyelt kérdés
28 éves egyedülállóként, Budapesten szeretnék lakást. Ki is néztem egyet, 6 MFt, a XI kerületben. Van bejelentett fizetésem, ami 130e netto. Megtakarításom nincs csak egy kb. 1 MFt-os örökrész egy szintén budapesti lakásban, ami eladás alatt van. Szerintetek álmokat kergetek vagy valahogyan megoldható így is, hogy megvehessem hitellel, lízinggel stb? Albérletben lakom jelenleg és utálom. Ha ez nem kivitelezhető, mit javasoltok? Albérletre havonta 80 ezer megy el rezsivel együtt. Tehát egy 50 körüli havi törlesztőt tudnék vállalni, de emellett a havi 80-as kiadás mellett lakáskasszázni jelenleg nem tudok. (Ugye havi 40-50e marad körülbelül ételre, ruhára, bérletre, stb.) Bármilyen ötletet szívesen várok. Köszönöm előre is!

2014. jan. 12. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően az a probléma a terveddel, hogy a 6M Ft-os budapesti lakásra a bank maximum csak 4,8M Ft jelzálogot tehet (törvény írja elő a 80%-os határt) tehát min 1,2M Ft önerőre lenne szükséged.

Csak akkor tudsz tovább lépni, ha elkel az örökrészed és abból hozzáférsz az 1M Ft-hoz, de azért addig is össze kelleme rakni a különbözetet.


Mivel a jövedelmed nem túl magas, az sem megoldás számodra, hogy az 1,2M Ft-ot személyi kölcsönnel pótold (egyébként se javaslom, mert magas a kamat), mert ekkor viszont már nem kapnál lakáshitelt a jövedelmed terhelhetőségi határa miatt.

2014. jan. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Cseresznyefa:

Köszönöm a választ! Én is ezen morfondírozok, ezért is jutott eszembe a lízing, mint lehetőség. Erről esetleg tudsz valamit? (Több helyen olvastam már a hozzászólásaidat, ezért merek kérdezni tőled erről is. :) )

Hogy működik a lakáslízing? Bármelyik lakásra lehet "kérni" vagy tulajfüggő vagy egyáltalán... Némely ingatlaniroda honlapján fent van, hogy foglalkoznak vele pénzügyi tanácsadókon keresztül, de ennél több nem. Kérlek, ha tudsz valamit erről, írd meg. Köszi előre is!

2014. jan. 13. 19:33
 3/5 anonim ***** válasza:

A Te esetedben a lízing ugyanúgy nem működik, mint a lakáshitel, mert ott sem lehet 20%-nál kevesebb önerővel lakást vásárolni, ha nincs plusz fedezet. A lízing speciális esetekre való. Pl idősebbeknek, ahol probléma az életkori korlát, vagy vállalkozóknak, cégeknek bizonyos esetekben..., esetleg olyanoknak, akik kapnak lakhatási támogatást a munkahelyüktől stb, de egyik eset sem illik a Te helyzetedre.


(Én is egy nagyobb ingatlanos cég hiteltanácsadója vagyok:))

2014. jan. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

20% önerőt mindenképp kér a bank lízingnél és lakáshitelnél is. Ez 6milliós ingatlannál 1,2millió ft.

A készpénz megfizetése kiváltható pótingatlan bevonásával.

2014. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ráadásul nem szabad nulla önrésszel ebbe belemenni. Tipikus devizahiteles terv. :)
2014. jún. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!