Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Barátom azt mondja, hogy ő...

Barátom azt mondja, hogy ő azé nem vásárol bankkártyával az interneten mert lelopják a pénzt. Mennyire igaz ez? (Többi lent).

Figyelt kérdés
Mondtam neki, hogy nem fogják mert nagyobb oldalaknak (steam,g2a) minek kellene nekik 100e forint a számlájukról.Erre ő azt mondta, hogy van egy "kémprogram" ami figyeli hogy mikor utalsz és akkor lelopják a pénzed. Mondtam neki, hogy akkor ott van a paypal de erre azt mondta, hogy ott is lelopják mert ha utalod a pénzt akkor egy "kémprogram" lefogja lopni a pénzed. Mekkora esély van arra, hogy lelopják nagyobb cégek a pénzt? Mert nem hinném hogy pont tőle fogják ellopni a pénzt.

2014. jan. 15. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
a barátod h*lye.
2014. jan. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Ez már gáz... Nem lopják le, én sok mindent úgy fizetek.
2014. jan. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

hat ha van olyan hulye hogy nem vedi le a gepet tuzfallal/virusirtoval, akkor bizony egy keylogger siman eltarolhatja a bankkartya adatait.

Szoval nem komplett hulyeseg amit mond, csak nem art levedeni a gepet. Meg persze megbizhato oldalon vasarolni, ellenorizni hogy a kapcsolat tenyleg ssl protokollon keresztul megy e (https).


De ha ennyire parano, vannak direkt internetes kartyak, amiken mindig 1 Ft a limit. Vasarlas elott telefon a banknak, megemeled, fizetsz, aztan visszaall 1 ft-ra, szoval le van vedve.

2014. jan. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hülyeséget beszél a "barátod". A kártyás vásárlás alapjaival nincs tisztában. Ugyanis bármi kártyás költést meg lehet reklamálni.
2014. jan. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én is mondtam neki,hogy ez hülyeség de akkor is azt mondja,hogy lehet,hogy nem most lopják le hanem majd 10 év múlva.Bármit mondasz neki azt mondja,hogy majd lelopnak és akkor nekem volt igazam.
2014. jan. 15. 15:12
 6/13 anonim válasza:
51%

Én jópárszor fizettem már PayPalon keresztül rengeteg webáruházban, és eddig még nem volt ilyen problémám. A fizetés biztonsága nagyon érzékeny pontja az internetes kereskedelemnek, és épp ezért nem hiszem, hogy egy Steam volumenű cég kockáztatná a jóhírnevét 100.000 Ft körüli értékek lenyúlásával. Illetve a Steam konkrétan uralja a PC játékok netes piacát, szóval ahogy mondtad is, nem valószínű, hogy rászorulnának a gyanútlan vásárlók zsebpénzére.

Persze a rendszer nyilván nem tökéletes, de a barátod ettől még határozottan egy idióta.

2014. jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld pacsi.:)
2014. jan. 15. 15:17
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Barátod nem szenved egy kis üldözési mániában? :)
2014. jan. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

A barátod nagy fokú tudatlanságban szenved. Az ilyen buta emberek a kártyás vásárlástól félnek miközben attól pl nem félnek, hogy egy hamisított szemelyivel valaki besétál a bankba és felveszi az összes pénzét. Vagy ha otthon tartja akkor is ellophatják.


Miközben kártyával nincs rá mód igazából, hogy meglopjanak. Hiszen ha észreveszed, hogy mi történt akkor simán tiltható a kártya és a pénz is visszakapható, mert a kártya kibocsátó a kártya tulajt védi. Ezért mondom, hogy buta, tudatlanságban szenved.

2014. jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A barátod nagyon buta és tájékozatlan. De az ilyen emberrel szélmalomharc elfogadtatni az igazadat. Hagyd rá inkább.
2014. jan. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!