Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A kezzesség vállalásnak...

A kezzesség vállalásnak milyen fajtái vannak? Ha meghal akiért kezességet vállaltam én kellem tovább törtleszteni vagy örökösök? Ha én törlesztek jár nekem az ingatlan, vagy erről írásos megállapodás kell?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 05:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Az örökösök az örökség erejéig a tartozást is öröklik,de attól még te továbbra is kezes maradsz.Ha törlesztesz a hitelből,annak az összegét kérheted az örökösöktől vagy,ha árverésre kerül sor a végrehajtónál benyujthatod a követelésed.De tulajdonjogot nem szerezhetsz.Ez logikus is,hiszen kevesebbet törlesztesz,mint amennyi az ingatlan értéke.
2009. dec. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha sortartó a kezesség, akkor az adós helyére belép az örökös, és ő dönthet, hogy viszi tovább - immár adósként - vagy az örökség erejéig kielégíti a hitelezőt. Ha viszi tovább, akkor te szerep nélküli kezes maradsz, azaz nem nyílik meg a kötelem feléd. Ha az örökös lemond az adósságról, és az örökség fedezi ezt, akkor szintén szerep nélkül maradsz, ráadásul szabadulsz a kezesi kötelemből. Ha pedig nem fedezi a örökség az elhunyt adós tartozását, akkor a maradékot NEKED kell megfizetned - amelyre vonatkozóan SENKI FELÉ nem fogsz tudni igényt benyújtani. Ugyanis az örökös csak az öröksége erejéig áll helyt az elhunyt tartozásaiért, te pedig az örökösökkel szemben ezen felül igényt nem támaszthatsz. Tehát ekkor jársz a legrosszabbul, ha ez a helyzet áll fenn.

Ha egyetemleges kezes vagy, akkor viszont a minőséged "adósi", azaz a bank bármikor fordulhat hozzád, ekkor teljesítened kell, és a hagyaték terhe az általad megfizetett összeg.

2009. dec. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!