Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Provident csak fenyegetőzik...

A Provident csak fenyegetőzik a behajtással?

Figyelt kérdés
Providentnél van 3 lejárt hitelünk. Minden héten valamennyit tudunk bele adni, viszont a teljes összeget amit kellene nem bírjuk vállalni, mivel több más kölcsönünk illetve jelzálogunk is van. Bárlistán nem szereplünk még, mivel nem haladja meg a minimálbér összegét a tartozásunk. Mi próbálunk velük együtt működni, de nem értik meg hogy nem tudunk többet adni és már fenyegetnek, hogy a fizetés 33%-át letiltják. Ha ezt megteszik akkor ugrik a jelzálog is, meg a ház a fejünk felől. Eddig amióta provident létezik azóta mindig volt náluk hitelünk és becsülettel ki is fizettük, de most sajnos abba a helyzetbe kerültünk, hogy másfél év alatt 2 haláleset is történt a közvetlen családba, amit egyedül kellett megoldanunk ugyanis nincs olyan rokonunk akire számíthatnánk. Van 2 gyerek is a családban, akik még tanulnak. Mit tehetünk? A behajtó céggel lehet egyezkedni ha oda kerülne a sor vagy jön és foglal? Vagy esetleg rögtön a fizetéshez nyúl? Tájékoztat a bank hogy bárlistára kerültünk? Mert ma itt voltak a hátralékos behajtási osztálytól (provident) és azt mondták, hogy nem kötelesek tájékoztatni, hogy bárlistán vagyunk. Az is lehetséges hogy csak ijesztgetnek bennünket? Van konkrét ismerősöm aki évek óta nem fizet és mégis békén hagyják. Nem arról van szó, hogy mi nem akarunk fizetni, csak egyszerűen olyan tempóban nem tudunk mint ahogy azt elvárják tőlünk. Teljesen kétségbe vagyunk esve, hogy most mi lesz velünk.
2014. jan. 17. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

ezen akkor kellett volna gondolkozni, amikor a sokadik provident hitelt meg a tobbi felvettetek. ember, 3 mar lejart hitel a jelzalog es a tobbi hitel melle??? nem tunt fel az evek alatt, hogy valami nincs rendben, hogy sokkal tobbet koltotok, mint amennyi beveteletek van?


es egyebkent igen, BAR listara fogtok kerulni, birosagi utra terelik, es jon a fizetes-letiltas. ha ebbol sincs penz, a behajtok is meg fognak jelenni egy ido utan, visznek, amit lehet. ha nincs mit vinni, akkor a butorokat.

2014. jan. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem tudom TE mit tettél volna ha nincs az évek alatt konkrétan semmi segítséged. Va 2 gyereked + a nagyszülők is veletek élnek. Nem az volt a kérdés, normálisak avgyunk-e mert senki nem érti meg higy mi miért történt, nem volt más választásunk. Nincs senki rokon aki segíthetne. Nagyszülők is már elhunytak.
2014. jan. 17. 17:12
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj a Providenttel megegyezni kevesebb törlesztő részletben. Ebbe bele szoktak egyezni, de rátesznek a Bar-listára emiatt.
2014. jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Addig nem szültem volna 2 gyereket, mert tudod a gyereket nem a gólya hozza. Mondjuk azért az a család ahol 4 felnőtt van és csak 2 gyerek, annak meg kell tudnia oldani.



Megpróbálhatsz egyezkedni, de azt az első felszólítás után kell, minél előbb hogy lássák a szándékot. Végrehajtást is rá fogják terhelni és még nagyobb lesz a tartozásotok, így lehet még egy próbát kellene ejteni ellőtte a bankba.

2014. jan. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Annyira nagyon jó hogy mindenki jobban tudja, hány gyereket kellett volna szülnöm. Annak idején mikor én teherbe estem kb 18 éve én is tudtam hogy nem a gólya hozza. Annyiban más a dolog, hogy akkor még nem voltak ilyen problémáink, ugyanis éltek a nagyszüleim akik tudtak segíteni amiben lehetett. Azóta már a szüleim is meghaltak, akik igazán nem tudtak segíteni mert alkohol problémáik voltak. Nekem kellett őket is eltartani. Ma már nem 4 felnőtt van hanem csak 2 sajnos, ugyanis szüleim elhunytak és ez az ami miatt generálódtak a problémák. Ugyanis mikor elhunytak SENKI nem segített. Nincs testvérem a férjemnek sincs senki olyan rokona aki segített volna akár egy fillérrel is és valahogy meg kellett oldalni a temetést. Próbáljanak már olyan választ adni, ahol nem kukacoskodnak meg vájkálnak olyan dolgokba ami még fáj és amihez mellesleg senkinek semmi köze. Nem azt kérdeztem, hogy hülyék vagyunk-e vagy hogy ki hozza a gyereket, hanem hogyan lehetne ebből a problémából kiutat találni. Ez azért jellmző a magyarokra, hogy semmiről nem tudnak semmit és mégis mindenbe beleszólnak és jobban tudják mint a másik mikor nem látják át a dolgokat. Mellesleg meg részlet kérdés az hogy miért vettem fel hitelt. Magánügy.

2014. jan. 17. 18:19
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Akkor magánügyként old is meg ahogy tudod.

Itt egy hasonló kérdés számtalan ötlete.

[link]

2014. jan. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Igazi magyar szokas, a baj megtortente utan rinyalni es a csodat varni. Te mar lealltal egyezkedni a hitelezovel, te mar megtetted amit lehet. Ide jossz, elpanaszolni mien gondjaid vannak, hogy azt mondjuk te nem vagy hibas, a gonosz bankok a rosszak...

Nos az ut vege fele rohansz, ahol a ingatlant elveszitetek a gyerekek mennek az arvahazba, ti meg az utcara. Felnott ember vagy, ne sajnaltasd megad! Tedd meg a kello lepeseket, a katasztrofa elkerulese erdekeben. aztan csak megtanulod elobb utobb az aranyszabalyt: INGOSAGOKRA NEM VESZUNK FEL HITELT! (foleg akkor, ha baj eseten semmi tamogatasra nem szamithatunk senkitol)

2014. jan. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Minden bankkal lehet egyezkedni!


"Van konkrét ismerősöm aki évek óta nem fizet és mégis békén hagyják" Nyomorék egy jelleme lehet...hitelt tud költeni, de fizetni már luxus.


Na az ilyenek menjenek a híd alá,az árvíz kellős közepén!

2014. jan. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
nem lehet szülőkre, nagyszülőkre alapozni, hogy majd eltartanak bennünket!
2014. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 graphite válasza:

Ki kéne számoljátok, mennyi pénzből tudtok kijönni, majd egy adósságrendező hitellel az összes hiteletek egy hitelre átalakítani, és amíg ezt a hitelt nem fizetitek vissza, semmilyen más hitelt ne vegyetek fel. Ez azt jelentheti, hogy 10 évig nem lesz a legújabb okos telefon, stb.


Érdemes ilyen oldalakat olvasgatni:


www.kiszamolo.hu

2014. febr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!