Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi az a minimális összeg,...

Mennyi az a minimális összeg, amit érdemes lekötni és mennyi időre?

Figyelt kérdés
2009. dec. 3. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Bármennyit érdemes lekötni, ha tudod, hogy valószínűleg nem lesz szükséd a pénzre. Ha csak úgy van a folyószámlán, akkor nem hoz kamatot. Ha kisebb az összeg akkor is hoz egy kicsit, egy-két ezer forint is több a semminél. Szóval szerintem olyan nincs, hogy á, ez nem kötöm le, mert nem hoz sokat. A nullánál az is több lesz.


Mi három hónapra szoktuk lekötni a megtakarítást, mindig nézzük, hogy van-e akciós kamat. (Szinte mindig van.) Azzal kötjük újra. Nem tart sokáig, otthon csináljuk, ezért is jó, ha van internetes hozzáférésed a számládhoz.

2009. dec. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van olyan folyószámla ami hoz kamatot pénztől függetlenül.

Méghozzá lekötés nélkül.

Mindenkori EBKM-0,5%

most 6%-os hozamot hoz.

Nézd meg az AXA bankot.

Amugy bármekkora pénzt érdemes lekötni mert legalább kamatozik. Még ha kis időre is.

Ha hosszabb ideig nincs rá szükség akkor 1 év de lehet 3 hónap is.

2009. dec. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia! en ahogy neztem manapsag nem feltetlenul kamatozobb a hosszu tavra lekotott penz mint amit rovid tavra kotsz le es ujitgatod.


en mikor lekotottem utananeztem, nekem akkor ez volt a legkedvezobb, esetleg elmondom ezt konkretan.

ugy tudom van egy bizonyos egyseg ami alatt nem lehet penzt lekotni. eloszor is nezz utana h mennyi ez az osszeg, en ugy 100.000FT kore tippelem.

en egy ennel nagyobb osszeget kotottem le 1 honapra, es minden honap vegen ujitom. ha a honap kozepen azonnal leszednem a penzt, uszik a kamat. de ha a honap kozepen jelzem hogy a hatarido lejartaval szeretnek hozzanyulni a penzhez, a honap vegen mar meg is tehetem. szerintem ez igy nagyon kezenfekvo mert 1-2 hettel nagyjabol csak elore tudod latni hogy szukseged lesz nagyobb osszegre es megis jol kamatozik.

2009. dec. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!