Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál lenne érdemes...

Balanus_concavus kérdése:

Melyik banknál lenne érdemes kártyát csináltatnom?

Figyelt kérdés
A napokban új bankszámlát és kártyát kellene csináltatnom, amire jöhetne a fizetésem (minimálbér). Szeretném online pókerre és sportfogadásra is használni (eddig a k&h-nál voltam, ott erre nem volt lehetőség), ebből a szempontból pedig, ahogy utánaolvastam, a visa classic kártya lenne a legideálisabb. Úgyhogy a kártyatípus ki lett választva, már csak azt nem tudom, melyik szolgáltatónál lenne érdemes (a raiffeisen tűnik a legszimpatikusabbnak, azok alapján, amit a neten olvastam)? Emellett, ha számlatípus ötlete lenne valakinek, azt is szívesen fogadnám, de elsősorban arra lennék, kíváncsi, hogy az adott szempontok alapján, egy hozzáértő, melyik bankot preferálná.

2014. jan. 21. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
minimalber, online pokerre koltve. gratulalok. hozzaerto epp nem vagyok, de neked kb. tokmindegy, hol nyitod meg a szamlat.
2014. jan. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Számítottam rá, hogy lesz egy ilyen válasz is... azonban szerintem azért a pénzért, amiért én dolgozok meg, azt hagy döntsem már el, hogy mire szeretném elkölteni. Egyébként pedig (hozzáteszem, hogy nem tartozik rád, de) hobbi szinten játszok már régóta, kis pénzben, előre meghatározott összegben, tehát kb. 10 ezer Ft kiadást jelent. Ez nekem szórakozás! Más vesz kondibérletet, elmegy moziba, vesz egy könyvet stb. ugyanennyi pénzért, mert ez a hobbija, így kapcsolódik ki. Én pedig ezt a módszert választom, ugyanis szeretek kártyázni, de pénz nélkül unalmas, viszont egy olyan összegben játszani, ami egyébként nem terheli meg a pénztárcámat és ezzel fizetek a kikapcsolódásomért, az miért elítélendő? Milyen jogon ítéled meg, hogy én a kevés pénzemből, egy kevés szeletet milyen kikapcsolódási formára költök el?


Ugye gondolom szokás szerint megy ez az ironikus általánosítás, hogy a h*lyegyerek alig keres, aztán azt is elveri kártyán... pont ezért kérdeztem, hogy milyen banki feltételek mellett van lehetőségem ebből a kevés pénzemből úgy gazdálkodni, hogy egy apróbb összeget rászánhassak a lazításomra...


Annak aki pedig érdemben válaszol, előre is köszönöm!

2014. jan. 21. 20:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Utólag visszaolvasva nem teljesen egyértelmű, de az adott kiadások részletezésénél havi költségekre céloztam.
2014. jan. 21. 22:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem muszáj dombornyomott kártya (mint a Visa Classic)


Az elektronikus kártyák éves díja jóval kisebb, mint a dombornyomottaké.


Valószínű a K&H nem támogatja az elektronikus kártyák használatát ilyen oldalakon.


De az OTP elektronikus kártyáit jellemzően mindenhol elfogadják.

Bár az OTP drága bank.


Nézd át a bankok weboldalait, hogy milyen számlacsomagokat kínálnak és neked melyik lenne a legmegfelelőbb.


A bankracio.hu -n meg valami másik összehasonlító honlapon van intelligens program amivel össze lehet vetni.


Google-lel keress rá!


Azért utána ellenőrizd a bank oldalán is a teljes kondíciós listát és hirdetményt, hogy tényleg jó-e az neked.


Ha 24 vagy 26 év alatti vagy több banknál is van módod diákszámlát nyitni. (Nem muszáj mindenhol diáknak lenned.


Arra figyelj, hogy hol adod meg a kártyád adatait.

Ha fizetésnél nem irányít át a bank honlapjára megszerezhetik csalók az adatokat és utána vásárolhatnak vele a tudtod nélkül.

Ill. ha feltörik a honlapot ahol fizetsz, akkor hiába jóhiszemű az elfogadóhely.


A bank rendszerét azért nem törik fel csak úgy.


Vannak netes használtra való kártyák, amit csak interneten lehet használni. Webkártya, virtuális kártya, stb... neveken fut.


Keress rá erre is! Ez maximálisra növeli a biztonságot.

2014. jan. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2014. jan. 23. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!