Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Érdemes lenne fémallergia...

Érdemes lenne fémallergia vizsgálatot csináltatnom?

Figyelt kérdés
3-szor lövettem ki a fülemet. Először orvosi fém fülbevaló volt benne, de nagyon fájt a fülem tőle, hozzáérni sem tudtam. Mikor kicseréltem az ezüstre, hólyagok lettek a fülemen és kivételkor vérzett. Másodszor ugyanez történt, csak az orvosi fém fülbevalóval, a kicserélésig el sem jutottam. Pár hónapig pihentettem a fülem ezután, majd újból kilövettem. Megint begyulladt az orvosi fémtől, de kenegettem Tetran kenőccsel... majd újból kicseréltem ezüstre, amitől iszonyúan viszketett a fülem és fájt is. Végül kipróbáltam a bizsut is, de 2 nap után ugyanúgy fájt ettől is a fülem, mint az ezüsttől, illetve az orvosi fémtől. Néha az óra kapcsolója alatt is viszket a kezem, de nem mindig. Lehetek allergiás?

2013. okt. 12. 01:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Egészen biztos is, hogy az vagy. Én is fémallergiás vagyok. Ezüstön és aranyon kívül semmit sem bír el a bőröm, a fülem pld. iszonyatosan fájdalmas egy bizsu viselése után már 20-30 perccel.
2013. okt. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Voltál vizsgálaton is? Ha igen, hogy zajlott?
2013. okt. 12. 02:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen. Az alkaromra helyeztek többféle fém mintát, és leragasztották egy széles sebtapasszal. Pár perc múlva levették, és ahol piros volt a bőröm, azokra allergiás vagyok.
2013. okt. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy igazi bőrgyógyászati allergiavizsgálat azért kicsit hosszabb. A hátra ragasztják fel az allergéneket és 48 óra múlva olvassák le először. De az az igazság,h ha ezt tapasztaltad a fülbevalóknál és az óra csatjánál egyértelmű a fémallergia. Azon lehetne pontosítani az allergiavizsgálattal,h milyen fémre vagy allergiás(króm,nikkel,kobalt),et azért lenne fontos,mert bizonyos színek szintén tartalmazzák ezeket a fémeket(pl. a piros a krómot,a kék a kobaltot),ráadásul a mosó,tisztítószere is tele vannak velük. Menj el bőrgyógyászatra,a legtöbb helyen el tudják végezni a tesztet.
2013. okt. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! Én azt hittem, hogy allergológiai szakrendelésre kell mennem, de ha bőrgyógyászaton is megcsinálják, akkor oda beutaló sem kell.
2013. okt. 12. 15:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen,menjél nyugodtan,bár nem tudom hova tartozol.
2013. okt. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Miskolci vagyok. Hétfőn kérek is időpontot.
2013. okt. 13. 02:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!