Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért jó nekem, ha előre...

Miért jó nekem, ha előre fizetem a diákhitelt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy a havi minimumnál többet fizetek be. Nyilván nem arra vagyok kíváncsi, hogy akkor hamarabb visszafizetem a pénzt és örülhetek, hanem hallottam, hogy ezenfelül jobban járok, nem kell a végén annyit fizetnem a kamat miatt stb. Fel tudna világosítani erről valaki? :) ELőre is köszönöm!

2014. jan. 26. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Nem jarsz jobban ezt azert mondjak mert a sok a beragadt hitel. Csak abban az esetben jarsz jobban ha tenylegesen magas a varhato fizud mert akkor telleg visszafizeted.

De pl. Esetemben sose fogok dolgozni v. Baratnöm ő meg vállalkozo minimalberes azt a havi 6000 ftot kifizetem aztan nyugdijas koromig fizetgetem az alapot s kész.

Utána törlődik a tartozas nem érdekes ezért nekem hogy papiron mindig nő a tartozas.mert nyugdijkorhatar betöltödésénél törlődik a tartozas

2014. jan. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
95%

Mert a hitel folyamatosan kamatozik és növekszik a tartozás.


Ha felveszel 2 millió forint diákhitelt és visszafizeted az egyetem vége után 2 év alatt, akkor 2,5 milliót fizettél vissza.


Ha felveszel 2 millió forint diákhitelt és visszafizeted 10 év alatt, akkor 4 milliót fizettél vissza.

2014. jan. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!