Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik diák bankkártyát...

Melyik diák bankkártyát válasszam?

Figyelt kérdés

Bementem az ERSTE bankba diák számlával kapcsolatban érdeklődni, megtudni mi hogy működik. Felvázoltak számomra három lehetőséget: Visa Electron Diák Kártya, Maestro és Visa Electron: ennek vagy ezeknek 1700ft éves díjuk van, sima kártyák. MasterCard Standard, Visa Classic (ezek dombornyomottak): ez már 4700ft/lv. Visa virtuális kártya: 700ft/év. De sajnos az ügyintézőtől nem kaptam pár döntően fontos kérdésemre választ(gondolom mert az egyik drága és azt próbálják az emberekre tuszkolni):

1. Melyiket fogadja el a paypal hogy tudjak ebay-en és egyéb helyen paypal-on keresztül, vagy csak szimplán neten vásárolni (pl vatera)?

2. Mi a különbség a 3 kártya között?

3. A nem dombornyomott kártyát (mivel olcsóbb ezért érdekel) magyarországon és a környező országokba milyen szinten fogadják el (pl meki, tesco, kisbolt, pláza)?

4. Mi a különbség a Visa Electron Diák Kártya és a Maestro és Visa Electron kártya között?

Melyik konkrét kártyát ajánlottabb ezekre a célokra választani? Engem az eszem az 1700ft-os felé húz mert nem kéne sok mindenre, csak alkalmanként, 4000ft-ot egy kártyáért mert nem akarok évente fizetni. Előre is köszönöm :)



2014. jan. 28. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit halózott az ügyintéző, a visa electron, a diák és a maestro kártya is ingyen van (sem kibocsájtási sem havi díja nincs).

Nekem diákkártyám van, ami szintén Visa Electron. Elfogadja minden bolt és internetes áruház (PayPal is).

(A társkártya valóban 1700 forint, tehát az első ingyen van, a többi fizet9s)

2014. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ma már szinte mindenhol (itthon tényleg mindenhol) elfogadják az elektronikus kártyát. Online is.

Dombornyomott a külföldön néhány helyen kell csak.


Az Erste diákszámlánál az elektronikus kártya nem ingyenes mindig? Még egy-két éve is így volt.


Inkább Visa-t válassz, mint Maestrot, mert elterjedtebb.


A diákkártya a diákszámlához van, de ha a Visa Electronnak is ugyanannyi az éves díja (elvileg nulla ft kellene hogy legyen a diákkártya) illetve ugyanúgy kapcsolódnak hozzá azok a kedvezmények amelyek a diákkártyákhoz, akkor mindegy melyiket választod.


Mivel a diákkártya is VISA, ha a feltételek és díjak megegyeznek, lényegében csak a kártyakép tér el.


De ezt jobb lenne nagyon alaposan megnézni a bank honlapján. Nem a rövid leírásban, hanem a hirdetményben és a kondíciós listában.

És/vagy még egyszer bemenni a fiókba, esetleg másik ügyintézőhöz.

2014. jan. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!