Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magánszemélytől kaphatok...

Magánszemélytől kaphatok kölcsönt?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állok, és szükségem lenne kb 6 millió forintra. A fundamentánál nyitottam lakástakarékossági számlát, de azzal akkor járnék jól, ha 8 év múlva vennék fel hitelt. Nekem viszont elég sürgős lenne, így ha most veszek fel hitelt, a 8 millióra több, mint 14-et visszafizetek (8 milliósat kötöttem). Szívesebben fizetnék magánszemélynek kevesebb kamattal, mint banknak 17 évig.

Tekinthető egyfajta befektetésnek is. Kb 8 év alatt visszafizetek 8 millió forintot. Melyik bank ad 8 év alatt 2 millió forint tiszta hozamot? Havi 80 ezer forint körül tudnám törleszteni. A fedezet pedig lehetne a lakás, amit vásárolok.

Vannak ilyen emberek, akiket ez érdekelné? Hol találom őket?


2014. febr. 2. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

??

Nem nagyon jutok szóhoz.


Magánszemély lakásvásárlásra nem fog semmiféle hitelt adni.

Aki ismeretleneknek hitelezni szeretne az nem magánszemélyként teszi, vagy ha mégis nem kedvezőbben,mint a banki kamat.

2014. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
es szerinted ki a fene vallalna ilyen kockazatot?
2014. febr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Milyen kockázatot??? Ott a lakás fedezetnek.
2014. febr. 2. 15:29
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Te olvasod is amit írsz?


8 évre szeretnél adni 25% kamatot. Az 3,1% évente ember. A kockázati faktorról meg ne is beszéljünk. Még feltenni a pirosra a 8 milliómat is biztonságosabb befektetés, mint magánszemélynek kölcsönadni lakásvásárlásra, ugyanis kb. xart se tehetek, ha nem fizet az adós. MO-n a körbetartozások országa, ahol a törvény az adóst védi, itt épeszű ember nem ad kölcsön...

2014. febr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ott a lakás fedezetnek, ami a te tulajdonod és be is vagy jelentkezve oda ki tudja hány rokonoddal együtt (akár kiskorúval is).


Indíthatok végrehajtást, azt te fellebezheted, 1 évig simán lehet húzni. Utána az árverezési procedúra kb. 3-4 évig minden gond nélkül húzható. Az 5 év. Ez után 5 évvel később visszakapom (ha sikerül árában elárverezni) a pénzem. Wow, világ üzlete.


Ja, és természetesen mind a bírósági mind a végrehajtási procedúra az ÉN költségemen menne, amit ELŐRE ki kéne fizetnem. Huh.

2014. febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
En jelentkeznek be es a baratnom. Mindegy, a lenyegen nem valtoztat. Egy bankban, ahol a legtobbet kamatozik, mennyi lenne a 6 milliobol? Nem hiszem, hogy elerne a 8 millat. Nem kell perrol beszelni meg hasonlokrol, pontosan fizetnek. Akkor mennyi kamattal erne meg ez igy? Egyebkent nem tudom, miert kell a dolgok rossz oldalat nezni mindig. Egyszeruen csak nem akarom torleszteni a lakasom 50 eves koromig. Mindegy, ebbol ugyis az lesz.
2014. febr. 2. 15:54
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Most azt mondod, hogy te jelentkezel be és a barátnőd. Most azt mondod, hogy fizetnél rendesen.


Kíváncsi vagyok, hogy ha megkapnád a pénzt, megvennéd a lakást, majd becsúszna a barátnőddel egy baba, amit megtartanátok (nyilván nem veteted el azért, mert a hiteleződnek megígérted, hogy 2-en jelentkeznétek be...), aztán te bármiért elveszted az állásodat és mondjuk 6 hónapig nem találsz új munkát. Akkor a GYES-ből meg a GYED-ből nekem törlesztenél vagy vennétek kaját és fizetnéd a fűtést? Ugye, hogy nem nekem fizetnél...


Az ígéret nagyon szép szó, csak az üzletben senkit nem érdekel, nem is szabad, hogy érdekeljen.


Jelenleg a BP banknál a likvid prémium betét 4,7%-os kamatot ad 100%-ra. Amit te ajánlasz (8 millióra 2 millió 8 évre) az 3,1%.


Egy alacsony kockázatú befektetés is hoz már évi 8% körül, egy közepes kockázatú meg 15% körül. Amit te akarsz az extrém magas kockázat. Ezek alapján álmodd meg, hogy melyik magánszemély adna neked ilyen feltételekkel kölcsön 8 lepedőt...

2014. febr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeres, pontos fizetés esetén sem annyiból áll egy magánszemélyek közötti hitelügylet, mint egy bankbetét kezelése.


Kár hasonlítgatni mivel a hitelezésben munkaórák is vannak.

Szerinted a 8év alatt hány extra munkaórát jelentene egy magánszemélynek a te hitelezésed?

Erre még jön a kockázat és egyéb dolgok miatt egyszerűen ismeretlen nem tud jobb hitelajánlatot tenni,mint egy bank.

A banknak sem lesz akkora haszna, mint amennyit te gondolsz.

2014. febr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 egy újabb válaszoló ***** válasza:
80%
Az én befektetéseim jelenleg nettó 15%-ot hoznak. Szóval nettó 20% évi hozamra adnék Neked kölcsön, és a ház az én nevemen lenne. Mikor kifizetted az egészet a házat Rád íratjuk. Az átíratásokat én állom. Így megfelel?
2014. febr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Havi 80-al törlesztesz 8 évig az csak 7,68m

1,68m Ft ennek a fele, mint extra bevétel adóként elitünk a süllyesztőben...

840 000Ft 8 évre elég karcsú, nem gondolod? Ez évi 105 000Ft! A korábban említett 4,7% os bankbetét évi 282 000-et jelentene, ennek 16%-a adó, maradna 236 880Ft, ami 131 880Ft-al több mint amit te adnál :(


A bank hozzád képest kockázat mentes, míg amit te írsz 99,99%-ban bukás gyanús!

Nem is szeretnél te semmit fizetni, a ház sem a te nevedre menne, behajtani pedig nem lehet, mivel nincs miből. Ezzel nem követnél el szabálysértést sem, hiszen te szeretnél fizetni, de nem tudsz. A hiteleződet meg megeheti a guta...

2014. febr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!