Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meghatalmazással intézhet...

Meghatalmazással intézhet helyettem ügyeket édesanyám a bankban? (OTP) És ha igen, mit írjak a meghatalmazásra?

Figyelt kérdés

Nem érek rá bemenni a bankba, mert nincs egy szabad napom sem, ezért édesanyámat szeretném elküldeni, hogy intézze el helyettem a következőket:

- sms értesítést szeretnék kérni, ha jön pénz a számlámra

- és azt elintézni, hogy interneten keresztül is tudjak utalni pénzt.


Ezeket egy meghatalmazással elintézheti helyettem? Ha igen, mit írjak a meghatalmazásra, milyen ügyben? Nem tudom hogy fogalmazzam meg..Alulírott Xy meghatalmazom Yx-et, hogy helyettem a .............. eljárjon??? Mit írjak ide, milyen ügyben?


Köszönöm.



2014. febr. 7. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:

..helyettem teljeskörűen eljárjon.


De mindkettőtök személyes adatait is írd rá és legyen rajta két tanú is.

2014. febr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor azt nem is kell ráírni, hogy milyen ügyben?
2014. febr. 7. 13:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Bank nem fogad el két tanús meghatalmazást, csak közjegyző által hitelesítettet, az meg nem éri meg a Te esetedben, mert drága és oda is el kellene menned.

Egyszer mindenképpen el kell menned a bankba, viszont akkor kérheted, hogy minden ilyen jellegű módosítást interneten, vagy telefonon intézhess.

2014. febr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Megpróbáljuk azért a meghatalmazást, hátha elfogadják, ha nem akkor kénytelen leszek valahogy időt szakítani rá és elintézni. :)
2014. febr. 7. 17:57
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha valakit esetleg érdekel a válasz (ha rátalálnak a kérdésemre:)

Megkérdeztem a bankban, és csak a bankban kapott meghatalmazást fogadják el, amit úgy lehet megcsinálni, hogy mindkét fél bemegy, aláírnak egy állandó meghatalmazást, és utána bármikor elintézheti a meghatalmazott is az ügyeket.

2014. febr. 22. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!